سلامتاخبار استارتاپیاخبار سلامت

خانه خلاقیت و نوآوری در حوزه آموزش پزشکی راه اندازی می شود

خانه خلاقیت و نوآوری در حوزه آموزش پزشکی با حمایت دانشگاه علوم پزشکی ایران برای اولین بار در سطح ملی و بین المللی راه اندازی می شود.

عطاء یعقوبی، از بنیانگذاران یکی از شرکت های دانش بنیان دانشگاهی در خصوص این طرح عنوان کرد: خانه خلاقیت و نوآوری در حوزه آموزش پزشکی با حمایت دانشگاه علوم پزشکی ایران و با هماهنگی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری راه اندازی می شود.

وی گفت: ایده های نوین و طرح های اعضای هیئت علمی و دانشجویان در خانه خلاقیت و نوآوری به عرصه ظهور می رسد و با خدمت گرفتن صنعت هنر به نیازهای آموزشی پاسخ داده می شود. همچنین در این مکان از روش های نوین، خلاق و نوآور برای یادگیری مطالب آموزش پزشکی استفاده می شود.

یعقوبی خاطرنشان کرد: تفاوت خانه خلاقیت و نوآوری با شتاب دهنده ها در این است که شتاب دهنده ها محصول محور هستند، در صورتی که در این خانه بحث ایده ها و بهره گرفتن از زیر ساختهایIT برای ارتقاء سطح آموزش پزشکی مطرح است.

وی با بیان اینکه خانه های خلاق یکی از محورهای اصلی تحقق دانشگاه های نسل سوم است، افزود: این ایده برای اولین بار در سطح ملی و بین المللی توسط دانشگاه علوم پزشکی ایران اجرا می شود و با توجه به اینکه کشور ما در زمینه آموزش پزشکی پیشرو است؛ با راه اندازی خانه خلاقیت و نوآوری در این حوزه می توان به بسیاری از کشورهای همسایه، خدمات آموزشی نوین ارائه کرد.

به نقل از دانشگاه علوم پزشکی ایران، دکتر جلیل کوهپایه زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران بر عملیاتی شدن و تسریع در راه اندازی پروژه “خانه خلاقیت و نوآوری با عنوان «دکتر سلطانی عربشاهی» در حوزه آموزش پزشکی” تاکید کرد و افزود: باید فضای آموزشی را برای خلق ایده های نو و انجام کار فناورانه با ثبات و اثربخش فراهم کرد.

وی گفت: ارائه آموزش های غیر حضوری و بین المللی به عنوان یکی از محورهای اصلی خانه خلاقیت و نوآوری باید در نظر گرفته شود و اعضای هیئت علمی را برای تولید محتوای آموزشی تشویق کرد. خانه خلاقیت و نوآوری دکتر سلطانی عربشاهی اواسط مرداد ۱۴۰۰ در دانشگاه علوم پزشکی ایران به بهره برداری خواهد رسید.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
ایسنا
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *