اخبار استارتاپیاخبار بلاک چینبلاک چین

چرخش سرمایه گذاری بر مدار بلاکچین

سکوی پرتاب، اینبار در حوزه بلاکچین برگزار شد

رویداد سرمایه گذاری تخصصی بلاکچین روز گذشته با همکاری مجموعه جیبیت، نوبیتکس، شتابدهنده اکتا و ۱۰۰استارتاپ در مرکز رویدادهای ۱۰۰استارتاپ برگزار شد.

سرمایه گذاری تخصصی در حوزه بلاکچین

در این رویداد که با حضور ۸ تیم برگزار شد، تیم‌های کندل، بلاکچین بلورین و لابلاک موفق به جذب سرمایه‌ای معادل یک میلیارد و ۵۰۱ میلیون تومان شدند. لازم به ذکر است در مرحله اول ۸۰ طرح کسب و کاری دریافت شد، از این بین ۸ تیم موفق شدند به داوری حضوری راه پیدا کنند و ۶ تیم دیگر به صورت مجازی به داوران و سرمایه گذاران ارائه شدند.

سکوی پرتاب

در اختتامیه این رویداد که با حضور فعالان حوزه بلاکچین برگزار شد، شریعتمداری، مدیرعامل جیبیت گفت: من فکر میکنم در ده سال آینده جابه‌جایی سرویس‌های حاکمیتی با سرویس‌های بلاکچینی در حوزه‌های مختلفی اتفاق خواهد افتاد. وی در ادامه با اشاره به چالش‌های رگولیشن موجود در ایران گفت: این امر طبیعی است و اگر از بالاتر نگاه کنیم دغدغه‌هایی که در حاکمیت وجود دارد، ارزشمند است. شاید یکی از راه های رفع دغدغه‌های حاکمیت در این حوزه، ورود بخش خصوصی، توسعه ابزارها و سرمایه گذاری در این حوزه است.

حبیبی، بنیانگذار اکتا نیز اظهار داشت: بلاکچین در دنیا حوزه پر چالش و جوانی است. همینکه امروز به برگزاری چنین رویدادی فکر کردیم، از نظر ما موفقیت شکل گرفته و باید گفت رویداد در مجموع رویداد خوبی برگزار شد.

اختتامیه سکوی پرتاب

در ادامه عرفان عزیزپور، مدیر اجرایی ۱۰۰استارتاپ ضمن ابراز امیدواری از برگزاری رویداد بلاکچین و ورود به یک حوزه نوپا عنوان کرد: ۱۰۰استارتاپ تا به حال حدود ۲۰ رویداد برگزار و به ۱۳ استان کشور برای برگزاری رویداد سفر کرده است. بنا داریم رویدادهای تخصصی دیگری در حوزه‌های فین تک، سلامت و معدن برگزار کنیم.

صیانت در برابر قدرت واقعی حاکمیت قرار میگیرد!

همچنین درحاشیه رویداد سرمایه گذاری بلاکچین، پنلی تحت عنوان «صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی و تاثیر آن بر حوزه رمز ارز و بلاکچین» برگزار شد.

حامد میرزایی، مدیرعامل صرافی بیتستان در این گفتگو عنوان کرد: اگر بحث حمایت و صیانت از کاربر مطرح باشد، این‌ کلمات معنای خوبی دارند اما اگر تفسیر به‌غیر کنیم، می‌تواند خروجی متفاوتی رقم بزند. صیانت از حقوق کاربر معقول و منطقی است اما نباید با صیانت از قانون‌گذار اشتباه گرفته شود.

مهدی نوری، استاد دانشگاه تهران و مشاور حوزه بلاکچین افزود: اگر حاکمیت به دنبال قدرت یافتن در فضای مجازی است، قدرت از پلتفرم‌ها وکسب‌وکارها آغاز می‌شود. باز گذاشتن فضا باعث می‌شود، استارتاپ‌ها بتوانند در کشورهای همسایه فعالیت کنند و قدرتمند شوند. ارزش یک شبکه به کاربرهای آن است.

صندوق سرمایه گذاری جسورانه فناوری بازنشستگی، خانه نوآوری، مکس دیجیتال، بلاک‌دیز و بلاک‌ویز از حامیان سکوی پرتاب بلاکچین بودند و مدیریت ثروت ستارگان به عنوان سرمایه گذار در این رویداد حضور داشت.

سکوی پرتاب بلاکچین

لازم به ذکر است ۱۰۰استارتاپ قصد دارد در شهریور ماه سال جاری به برگزاری رویداد ۱۰۰ تکاپوی صادراتی بپردازد. رویداد ۱۰۰ تکاپوی صادراتی یک رویداد تخصصی سرمایه‌گذاری در حوزه صادرات است که برای کسب‌وکارهایی که قصد ورود به این حوزه را دارند، برگزار می‌شود. مدیر اجرایی ۱۰۰استارتاپ در انتها با اشاره به رویداد ۱۰۰ تکاپوی صادراتی عنوان کرد: من از همه دعوت میکنم در رویداد صادرات که ورودی گسترده و فرایندی برای اکوسیستم استارتاپی به حوزه صادرات است؛ ثبت نام کنند. فرایند دوم ثبت نام از دو هفته دیگر  آغاز می‌شود و تا به حال حدود هفت میلیون دلار سرمایه برای این رویداد تخصصی جمع‌آوری شده است.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *