اخبار استارتاپی

توسعه اقتصاد دیجیتال در کرج با راه اندازی کارخانه نوآوری البرز

راه اندازی کارخانه نوآوری البرز یکی از ابعاد توسعه اقتصاد دیجیتال در شهر کرج است

راه اندازی کارخانه نوآوری و صنایع خلاق البرز با همکاری استانداری البرز، شهرداری کرج، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بخش خصوصی، یکی از ابعاد توسعه اقتصادی کلان شهر کرج است.

عمار ایزدیار عضو شورای شهر کرج گفت : هم اکنون در دوران اقتصاد دیجیتال به عنوان انقلاب جدید دیجیتال قرار داریم که توجه به این موضوع می تواند بسیاری از نیازهای شهر کرج و استان البرز را برطرف کند.

وی با اشاره به فعالیت بیش از از ۲۴۰ شرکت دانش بنیان در استان البرز گفت : برای سرعت بخشی به راه اندازی کارخانه نوآوری البرز، هر کدام از مراکز خدماتی استان نیز وظایفی برعهده گرفته اند که لازم است به سرعت اقدامات مناسب را انجام دهند، قطعا با انجام نهایی این برنامه ها، شاهد تحول اقتصادی در استان البرز به عنوان یکی از کلان شهرهای ایران خواهیم بود. شرکت دانش بنبان سیوان هم به عنوان مجری راه اندازی کارخانه نوآوری و صنایع خلاق البرز، امکانات و ظرفیت های مناسبی برای استارتاپ ها و شرکت های خلاق و نوآور در این فضا آماده کرده است که به زودی شاهد مراسم رسمی افتتاح خواهیم بود.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر کرج با اشاره به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های کلان‌شهر کرج گفت: با فعال شدن کارخانه نوآوری و صنایع خلاق البرز، شاهد تحولات خوبی در حوزه فنآوری و نوآوری در شهر کرج و شهرهای اطراف خواهیم بود و پیش بینی می شود با آغاز به کار این مجموعه، ارتباط بیشتر بین همه زنجیره اکوسیستم نوآوری و کارآفرینی استان ایجاد شود و شاهد تحول در ارایه راه کارهای نوآورانه در موضوعات باشیم، قطعا با تکمیل شدن این زنجیره، شاهد تاثیرات مثبت آن در رفع نیازهای جامعه را تاکید بر نیازهای کلان شهر کرج خواهیم بود.

دکتر ایزدیار گفت: ویژگی های این کارخانه نوآوری و امکانات و تسهیلات فراهم شده توسط شرکت دانش بنیان سیوان، ظرفیت خوبی برای حضور جوانان و فعالان عرصه نوآوری در استان البرز و استانهای مجاور فراهم کرده است. وی گفت : نگاه ملی و فرا منطقه ای به کارخانه نوآوری البرز، باید مورد توجه جدی مسوولین ارشد استان قرار گیرد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۱ Average: ۵]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *