اخبار استارتاپیاخبار سلامتسلامت

سرویس آزمایش در محل و اعزام پزشک به محل در استارتاپ دکتر ساینا

دسترسی به امکانات درمان از دارو تا پزشک زنجیره‌ای است که اگر به طور یکپارچه در بستری واحد قابل دریافت باشد، امنیت خاطر و آرامش قابل توجهی برای بیمار، اطرافیان او و همچنین بدنه کلی جامعه ایجاد خواهد کرد. دریافت خدمات آزمایشگاهی و همچنین دسترسی به پزشک بعد از مشاوره آنلاین در جریان دریافت خدمات سلامت الکترونیکی نیازی است که در صورت پاسخگویی به آن، وضعیت سلامت عمومی جامعه رشد قابل توجهی خواهد کرد.

دکترساینا نیز در راستای گسترش این زنجیره و از سویی دیگر بر اساس باور به اهمیت زنجیره ارزش بودن خدمات این حوزه چند حلقه اساسی به خدمات خود اضافه کرده است. ازمهم ‌ترین موارد آن می‌توان به آزمایش در محل و اعزام پزشک به محل اشاره کرد. این در شرایطی است که بیماران بعد از دریافت مشاوره آنلاین پزشکی در موارد قابل توجهی نیازمند انجام آزمایش و حتی دسترسی به معاینات بالینی داشته‌اند.

اولین حلقه اضافه شده به این زنجیره ارزش؛ ارائه خدمت آزمایش در محل است. مهدی خدادادی، مدیرعامل دکترساینا با تاکید بر اینکه افراد زیادی از خدمات آزمایشگاهی استفاده می‌کنند و بخش قابل توجهی درباره دریافت این خدمت در محل آگاهی ندارند، هرچند خواستار آن هستند از ارائه سرویس آزمایش در محل دکتر ساینا خبر داده است.

خدادادی با اشاره به اینکه دکترساینا صرفا بر اساس تقویت زنجیره ارزش خدمات سلامت با کیفیت و استانداردی را ارائه داده است اعلام کرد: «ارائه خدمت آزمایش در محل نیز در همین راستا و به عنوان راهکاری برای دسترسی بهتر کاربران به روند پیشگیری از بیماری تا درمان آن است.»

خدادادی درباره اضافه شدن امکان آزمایش در محل دکترساینا با تاکید بر اینکه خدمت آزمایش در محل یکی از حلقه‌های زنجیره ارزش دکترساینا است؛ گفت: «در راستای تقویت این زنجیره ارزش اعزام پزشک در محل نیز به خدمات دکترساینا اضافه کرده‌ایم. این امکان از آنجایی است که در صورت نیاز به معاینات بالینی بیمار نگران دسترسی به پزشک را نداشته باشد.»

او با اشاره به اینکه ارائه خدمت آزمایش در محل مدتی است که از طرف آزمایشگاه‌ها یا مجموعه‌های آنلاین حوزه سلامت ارائه می‌شود، به تشریح شیوه ارائه این خدمت در دکترساینا پرداخت و گفت: «مولفه‌های سلامت همچون نمونه‌گیری، حفظ زنجیره سرد نمونه و رساندن سلامت نمونه به آزمایشگاه در روند ارائه این خدمت بسیار قابل توجه است.»

خدادادی معتقد است که سرویس آزمایش در محل و همچنین اعزام پزشک به محل بخشی از زنجیره سلامت دکترساینا است و این حلقه‌ها هم باید همچون حلقه‌های پیشین زنجیره ارزش دکترساینا با بیشترین کیفیت ممکن ارائه شوند.

اما موضوع آزمایش در محل پیش از این هم توسط آزمایش‌گاه‌ها یا حتی دیگر پلتفرم‌های ارائه خدمات سلامت مورد توجه قرار گرفته بود. این در حالی است که این سرویس نیازمند توجه به جزئیات و رعایت پروتکل‌ها و شیوه‌نامه‌های قابل توجهی است. حالا باید دید این سرویس بر چه اساسی به کاربران دکترساینا ارائه می‌شود؟

خدادادی با توضیح درباره روند بررسی استانداردهای آزمایشگاه، در مورد چگونگی انتخاب این آزمایشگاه‌ها گفت: «این روند شامل استانداردهای بسیار بالا و سختگیرانه‌ای است. بررسی دستگاه‌ها و ابزارآلات آزمایشگاهی و بررسی نمونه‌ها توسط مدیر تیم پزشکی ، فقط بخشی از این روند است.»

او بر این باور است که این روش منجر به تایید کیفیت خدمات رسانی در آزمایشگاه خواهد شد.

مدیرعامل دکترساینا با تاکید بر اینکه رصد و بررسی همه مراحل از دریافت نمونه تا ارسال آن به آزمایشگاه و در نهایت تحلیل و بررسی پاسخ آزمایش برای کاربر با بیشترین دقت انجام خواهد شد، گفت: «این فرایند در مسیر اهداف و برنامه‌هایی است که در جریان راه‌اندازی آزمایش در محل به طور جدی به آن توجه شده است.»

او در ادامه توضیحات خود در پاسخ به این پرسش که مسیر توسعه عملکرد دکترساینا بر چه اساسی است، گفت: «توسعه دکترساینا و اضافه شدن هر خدمتی در راستای تقویت و تکمیل زنجیره ارزش ارائه خدمات سلامت استاندارد به کاربران است.»

به گفته او به طور قطع در آینده سرویس‌هایی به دکترساینا اضافه خواهد شد که این زنجیره ارزش را تکمیل‌تر و غنی‌تر خواهد کرد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۱ Average: ۵]
نمایش بیشتر
مطالب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *