اخبار استارتاپی

ارائه فضای کار اشتراکی به هسته‌های فناور معدنی و شرکت‌های نوپا

مرکز نوآوری معادن و صنایع معدنی ایران (ایمینو) وابسته به سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران در راستای تحقق اهداف کارآفرینی و رشد اکوسیستم استارت‌آپی معدنی کشور امکان استقرار هسته های نوآور مرتبط با بخش معدن و صنایع وابسته در فضای کار اشتراکی را فراهم آورده است.

«ایمینو» به عنوان حلقه اتصال دانش و فناوری‌های نوین به چرخه معدن و صنایع معدنی کشور در راستای بسط، توسعه و حمایت از کسب و کارهای نوپا (استارتاپ ها) و تجاری سازی محصولات و خدمات شرکت های دانش بنیان و فناور راه‌اندازی شد.

به گزارش شبکه ایمینو، فضای کار اشتراکی یا co-working space نوعی محیط کار اشتراکی است که هسته‌ها و تیم‌های فناور و شرکت‌های تخصصی در هر زمینه کاری با ارزش های مشترک و فعالیت‌های مستقل کنار هم جمع می‌شوند تا در محیط کاری‌ یکسان و با فضای جذاب، فعالیت‌های خودشان ازجمله همکاری در انجام یک استارتاپ یا پروژه‌ایی مستقل را انجام بدهند. استفاده از شرایط و امکانات فضای کار اشتراکی به کاهش هزینه‌ها و افزایش بازدهی کار آنان کمک می‌کند.

مخاطبان این فراخوان سرمایه گذاران و شتابدهنده های تخصصی و شرکت های مرتبط با بخش معدن و صنایع وابسته هستند.

خدمات و تجهیزات ارائه شده از سوی مرکز نوآوری ایمینو به استارتاپ های مستقر شامل میزکار، کمد، اینترنت، سالن کنفرانس، اتاق جلسات، اتاق بازی (Game room)، اتاق استراحت و مطالعه (Rest room)، تراس بام (Roof Garden)، خدمات آزمایشگاهی، امکان استفاده جانبی از خدمات منتورینگ در حوزه کسب و کار، بازارسازی، خدمات حقوقی و تسهیلگری است.

همچنین این مرکز نوآوری از استودیو تخصصی صدا و تصویر برای تولید محتوا برخوردار است و برای شرکت ها و استارتاپ ها خدماتی مانند جلوه های ویژه سینمایی ، استودیو مجازی و کروماکی، تیزرهای موشن گرافیک، اینفوگرافی ( ارائه اطلاعات کمی و کیفی در قالب گرافیک)، مستند سازی، گزارش عملکرد پروژه های سازمان، دولتی و خصوصی ارائه می‌کند.

مرکز نوآوری معادن و صنایع معدنی ایران (ایمینو) در میدان ونک جنب داروخانه جهان کودک واقع شده و یکی از پایانه‌های اصلی مسافربری در این میدان مهم شمال غرب واقع شده است. ایستگاه تاکسیرانی میدان ونک به اقصی نقاط شهر سرویس دارد و دارای ایستگاه BRT است که برای نیروی انسانی کسب و کارهای نوپا یکی از راه‌های مقرون به صرفه و مناسب در حمل‌ونقل عمومی به حساب می‌آید. ضمن اینکه مرکز نوآوری ایمینو در حوالی کتابخانه ملی و باغ کتاب تهران، فرهنگستان‌های علوم، و زبان و ادب فارسی واقع شده که برای دانشجویان علاقمند به آثار فرهنگی، مقاله و کتاب موقعیت مکانی مناسبی است.

علاقه‌مندان و متقاضیان به استفاده از فضای کار اشتراکی می توانند می‌توانند با ثبت‌نام از این امکانات استفاده کرده و کسب و کار خود را توسعه دهند.

این مرکز پس از دریافت و بررسی مدارک در کمیته احراز صلاحیت، نسبت به انتخاب متقاضیان استفاده از این فضاها و مطابق قرارداد تنظیمی بین طرفین و مطابق قوانین و ضوابط عمومی مربوطه، در مدت مشخص شده در قرارداد، به تیم های منتخب اجازه حضور و فعالیت را صادر می‌کند.

ایمینو تاکنون میزبان بیش از ۱۲ تیم استارت‌آپی در فضای کار اشتراکی خود بوده است. علاقمندان جهت کسب اطلاع بیشتر به این سایت مراجعه نمایند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۲ Average: ۳]
نمایش بیشتر
مطالب پیشنهادی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *