رپرتاژ

کارگاه ساخت تابلو برق صنعتی در تهران

سرعت تکنولوژی مدرن به این معنی است که تولید تابلو برق مجبور است سریعتر از اکثر بخش‌های صنعتی واکنش نشان دهد. علاوه بر این، با ظهور اتوماسیون و افزایش دیجیتالی شدن در تمام کارخانه‌های تولید، مشتریان نیاز دارند تا تابلوهای برق خود را بیشتر از همیشه تغییر دهند. از این رو کارگاه‌های مختلفی در تلاش هستند تا با بهره‌گیری از دستگاه‌های پیشرفته و تجارب افراد خبره خود، تابلو برقهایی متناسب با درخواست بازار ارائه دهند. ایران پارس الکتریک نیز یک کارگاه ساخت تابلو برق در تهران است که تمام تلاش خود را به‌کار می‌گیرد تا با استفاده از تجربه و دستگاه‌های مدرن، سفارش ساخت تابلو برق متقاضیان خود را با ظرافت و دقت بالایی به انجام رساند.

تابلو برق چیست؟

تابلوهای برق صنعتی که در هر تاسیسات الکتریکی ضروری هستند، نیروی الکتریکی وارد شده از شبکه را کنترل کرده و از مدارهایی که نصب را کامل می‌کنند محافظت می‌کنند. بنابراین، آنها مسئول کاهش خطر اضافه بار و اتصال کوتاه و در نهایت، اطمینان از عملکرد صحیح نصب هستند. عملکرد تابلو برق برای هر شرکت صنعتی بسیار مهم است. به همین دلیل، به روز رسانی و تنظیم دقیق تابلوهای برق صنعتی تاسیسات امری کلیدی است. به این ترتیب با کمک تابلو برق نه تنها از خطرات جلوگیری می‌کنیم، بلکه می‌توانیم از بهره وری انرژی بیشتری نیز بهره مند شویم.

قیمت تابلو برق که مطمئناً با وجود نوسانات اقتصادی امروزه، مقدار مشخصی ندارند و به پارامترهای مختلفی نظیر جنس بدنه تابلو، ابعاد، نوع آن و … بستگی دارد. بنابراین جهت اطلاع از لیست قیمت تابلو برق مورد نظر بهتر است با سازنده تابلو تماس بگیرید و با توجه به فاکتورهایی که در ذهن دارید، قیمت را جویا شوید.

مشاهده محصولات: قیمت تابلو برق

به طور کلی تابلو؛ ترکیبی است از یک یا چند وسیلۀ کلیدی (قطع و وصل) همراه با تجهیزات کنترل، اندازه گیری، حفاظت و تنظیم که تمامی اتصالات برقی و مکانیکی داخلی و قسمت های بدنۀ آن به طور کامل سوار شده باشد و از سری تجهیزاتی است که برای کنترل، نیرو رسانی و توزیع انرژی الکتریکی در صنایع برق به کار می‌رود.

کاربرد تابلو برق

 • تابلو برق وظیفه مدیریت توان الکتریکی مناسب هر یک از دستگاه های مختلفی که قرار است به شبکه برق متصل شوند را بر عهده دارد.
 • از سوی دیگر، حاوی فیوزها، قطع کننده مدار و محافظ های دیفرانسیل است که از مدارهای مختلف تشکیل دهنده نصب محافظت می‌کند.
 • خطر اضافه بار و یا اتصال کوتاه در تاسیسات الکتریکی در بخش صنعتی و همچنین خطرات ناشی از اضافه بار احتمالی را به حداقل می‌رساند.

وظایف تابلو برق چیست؟

 • توزیع نیروی برق و تغذیه مصرف کننده‌ها
 • حفاظت از مصرف کننده‌ها و ایمنی کاربران
 • بهینه سازی و کنترل مصرف کننده‌ها و تجهیزات، تابلوهای lv
 • به نوعی تامین کننده و توزیع کننده نهایی برق فشار ضعیف بین مصرف کننده می‌باشد.

چه نوع تابلو برق هایی وجود دارد؟

به طور کلی در هر منزل یا محل تجاری فقط یک تابلو برق وجود دارد که به آن تابلو برق اصلی می‌گویند. اما از آنجایی که تقاضاهای بخش صنعتی بسیار بیشتر است، علاوه برنوع اصلی آن، انواع دیگری از تابلوهای برق صنعتی نیز در کارگاه ساخت تابلو برق در تهران تولید و ارائه می‌شوند.

شایان ذکر است که تابلوهای برق را از چند جنبه ساختاری، طراحی، ولتاژی و … تقسیم بندی می‌کنند که در زیر به صورت مختصر به آنها اشاره می‌کنیم.

 • انواع تابلو برق از نظر طراحی و محفظه: تابلو برق های Metal Enclosed، تابلوهای کشوییWithdrow Able ، تابلو برق‌های Rack، فیکس، مدولار و … .
 • انواع تابلوها از لحاظ محل نصب: داخلی Indoor، فضای باز Outdoor
 • انواع تابلو برق صنعتی از لحاظ نحوه نصب: ایستاده، دیواری، روکار و روی سکو و …
 • انواع تابلوهای برق از لحاظ سطح ولتاژ: تابلوهای فشار ضعیف (low voltage-LV)، تابلوهای فشار متوسط (main voltage-MV) و تابلو برق فشار قوی HV است.

کادر متخصص و مجرب ایران پارس الکتریک تولید کننده انواع تابلو برق خازنی در مدل های مختلف از جمله بانک خازنی اتوماتیک آماده نصب ، تابلو برق بانک خازنی سه فاز ۲۵ تا ۶۳ آمپر ، خازنی سه فاز ۱۰۰ تا ۱۵۰ آمپر ، خازنی و استلیلایزر ۲۵ آمپر تکفاز خانگی و دیگر مدل های این محصول میباشد. ایران پارس الکتریک  در زمینه ساخت تابلو برق ، خرید و فروش تابلو برق ، فروش بانک خازن با محصولات  فراکو آلمان ، ایسکرا یوگوسلاوی، PKC ایتالیا و لیفاسا اسپانیا  فعال می باشد. جهت خرید بانک خازن و دریافت مشاوره تخصصی و انجام محاسبات مربوطه با ما تماس بگیرید.

مشاهده محصولات: تابلو بانک خازنی

به روزرسانی و تنظیم تابلو برق صنعتی

به‌روزرسانی و تنظیم دقیق کابینت های برق صنعتی بسیار مهم است. این مفهوم به عنوان “بهسازی” شناخته می‌شود،

به روز رسانی و همچنین مونتاژ و نگهداری صحیح تابلو برق صنعتی چه در کوتاه مدت و چه در بلند مدت از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری می‌کند. تابلوهای برق صنعتی عناصری هستند که، در اثر فرسودگی و گذشت زمان خراب می‌شوند. بنابراین، هر از گاهی آن‌ها نیاز به انطباق، نوسازی و یا به‌روز رسانی دارند. برای این کار از پیشرفته ترین و کارآمدترین فناوری ها استفاده می‌شود.

 مزایای به روز رسانی و تنظیم دقیق امکانات سبب

 1. کاهش خطرات ناشی از حوادث الکتریکی
 2. صرفه جویی در هزینه‌های تعمیر و نگهداری
 3. بهینه سازی بیشتر مصرف انرژی
 4. تناسب تاسیسات برقی با مقررات جاری
 5. افزایش ارزش شرکت
 6. بهره وری بالاتر
 7. کاهش زمان توقف
 8. بازگشت سریع و مطمئن سرمایه گذاری

تابلو برق

نحوه به روز رسانی تابلو برق

 • جداسازی تابلو برق قدیمی
 • قطع شدن از شبکه عمومی
 • برداشتن تابلو برق قدیمی
 • نصب تابلو برق جدید
 • اتصال تابلو برق جدید به شبکه عمومی

سفارش ساخت تابلو برق

تولید تابلوهای برق طی مراحلی انجام می‌شود که بسیار متفاوت از یکدیگر بوده و در ریزترین جزئیات توسط برنامه کامپیوتری مدیریتی و پرسنل متخصص کنترل می‌شود؛ تا خطاهای احتمالی به حداقل برسد و محصولی با کیفیت بالا در اختیار مشتری قرار گیرد. از این رو ایران پارس الکتریک به عنوان یک کارگاه ساخت تابلو برق در تهران روند تولید سفارش ساخت تابلو برق را به شرح زیر انجام می‌دهد.

 • فرایند تولید

مرحله اول فرآیند تولید، ثبت سفارش ساخت تابلو برق از طریق مشتری و تماس با آن است؛ که طی آن یک ارزیابی اولیه انجام می‌شود. پس از تجزیه و تحلیل جزئیات درخواست مشتری، بودجه‌ای برای انجام خدمات کامل با تمام جزئیات آن تنظیم می‌شود؛ که با جدول هزینه‌ها و تاریخ تحویل احتمالی ارائه می‌شود.

همانطور که در بالا ذکر شد، هر مرحله از تولید، هم توسط برنامه کامپیوتری مناسب و هم توسط اپراتورهای متخصص به دقت دنبال می‌شود و احتمال خطا را به حداقل می‌رساند و کیفیت محصول نهایی را با آزمایش‌های نهایی بررسی می‌کند. تحویل به مشتری تنها پس از بررسی دقیق کیفیت و با رعایت درخواست‌های اولیه و پیش‌بینی مشکلات یا مشکلات احتمالی که در طول زمان به وجود می‌آیند انجام می‌شود.

پس از دریافت طرح و مشخصات کامل از مشتری یک پیشنهاد شفاف و واضح با تمامی جزئیات ارائه می‌شود. پس از تایید مشتری و در صورت عدم مشاهده ناهنجاری در اسناد ارائه شده، قطعا تولید می‌تواند شروع شود.

کل فرآیند تولید کاملاً رایانه‌ای انجام می‌شود و اسناد به فرمت الکترونیکی در نمودارهای موجود در ایستگاه‌های کاری مختلف منتقل می‌شوند. هنگامی که تمام مراحل تکمیل شد، فرآیند تولید تنها زمانی پایان یافته در نظر گرفته می‌شود که یک کنترل کیفی و آزمایش اضافی برای تأیید عملکرد محصول نهایی انجام شود. این فاز بدون شک یکی از حساس‌ترین مراحل در این فرآیند است، زیرا نشان دهنده آخرین فیلتر قبل از نصب پنل است. درنتیجه تست های خاصی جهت تست عایق ارائه می‌شود که بسیار با دقت انجام می‌گردد تا کامل ترین ایمنی تجهیزات تضمین شود.

ایران پارس الکتریک یک کارگاه ساخت تابلو برق در تهران است که دارای محصولاتی چون: تابلو برق صنعتی، تابلو برق امرجنسی، تابلو برق پلی کربنات، تابلو برق طرح ریتال، تابلو برق دیواری روکار، تابلو برق خازنی، تابلو کنتوری برق می‌باشد. سفارش ساخت تابلو برق طی مراحلی دقیق صورت می‌پذیرد تا ایمن‌ترین محصول تحویل متقاضی گردد. لازم به ذکر است علاوه بر ساخت دقیق یک تابلو برق، نگهداری، به‌روزرسانی و تنظیم دقیق تابلو برق صنعتی از اهمیت بالایی برخوردار است.

ایران پارس الکتریک طراحی، ساخت و مونتاژ انواع تابلو برق فشار ضعیف و تابلوهای بانک خازنی موتورخانه و اتوماسیون صنعتی و ماینر با بهترین کیفیت و با بهره گیری از دستگاه‌های پیشرفته و نیروهای مجرب ارائه می‌دهد. با توجه به اوضاع اقتصادی فعلی کشور؛ قیمت هر کالایی برای تمام اقشار اهمیت دارد. از این رو ایران پارس الکتریک تمام تلاش خود را به کار گرفته تا بهترین قیمت و منصفانه ترین قیمت را به مشتریان خود عرضه کند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۳ Average: ۴.۳]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

۴ دیدگاه

 1. برای ساخت تابلو برق استاندارهایی وجود داره که نیاز هست مورد تایید قرار بگیره. به نظر میاد با بالا رفتن هزینه ها کیفیت تابلوهای برق صنعتی تخت تاثیر قرار گرفته.

 2. شرکت ما که شهرستان تربت جام هستش با ایران پارس الکتریک افتخار همکاری داشته و باید بگم کارشون عالیه محصولات با کیفیت با قیمتهای مناسب ارائه میدن خداقوت بهشون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *