اخبار استارتاپی

دیجی‎‌نکست سرمایه‌گذاری می‌کند

راه ابریشم استارتاپ‌ها برای ورود به بازار بزرگ‌ترین گروه تجارت الکترونیک ایران

دیجی‌نکست به عنوان مرکز نوآوری و سرمایه گذاری گروه دیجی‌کالا روی استارتاپ‌های زنجیره ارزش تجارت الکترونیک در مرحله بذری و پیش بذری سرمایه‌گذاری می‌کند.

سقف سرمایه‌گذاری دیجی‌نکست روی استارتاپ‌ها به صورت مستقل تا ۵ میلیارد تومان است و در مبالغ بالاتر به صورت هم‌سرمایه‌گذاری با سایر سرمایه‌گذاران مشارکت می‌کند. میزان سهام دریافتی دیجی‌نکست در سرمایه‌گذاری‌ها، با توجه به اهمیت حفظ انگیزه کارآفرینان بعد از جذب سرمایه زیر ۳۰ درصد است.

فراتر از سرمایه‌گذاری

امکان هم‌افزایی با گروه دیجی‌کالا به عنوان بزرگ‌ترین گروه تجارت الکترونیک ایران و بهره‌گیری از دستاورد‌های شانزده سال تجربه موفق فعالیت در این صنعت، برای استارتاپ‌ها این فرصت را فراهم می‌کند تا مراحل رشد و توسعه را در بستر مناسبی طی کنند. دیجی‌نکست به عنوان مرکز نوآوری و سرمایه‌گذاری گروه دیجی‌کالا، با سرمایه‌گذاری هوشمند روی استارتاپ‌ها علاوه بر سرمایه نقدی، نقش موثری در گسترش پذیری سریع و رشد استارتاپ‌ها (scale up) از طریق کسب و کارهای گروه ایفا می‌کند.

تمرکز سرمایه‌گذاری‌های این مجموعه از ابتدای فعالیت بر استارتاپ‌های تکنولوژی محور به ویژه تکنولوژی‌های لبه (cutting edge technology) بوده است.

مرکز نوآوری و سرمایه‌گذاری گروه دیجی‌کالا که در سال ۱۳۹۷ تاسیس شده و تا به امروز روی ۴۴ استارتاپ در حوزه‌های مد و فشن، بازی، زیبایی، فناوری‌های مالی، سرویس‌های تجارت الکترونیک، آموزش، فضای ابری، مدیریت هوشمند ناوگان، لجستیک هوشمند، خانه هوشمند، ورزش و تکنولوژی بازاریابی سرمایه‌گذاری کرده است. جزئیات بیشتر فعالیت‌های سرمایه‌گذاری در گزارش عملکرد ۱۴۰۰ از طریق این لینک قابل مشاهده است.

حوزه‌‎های سرمایه‌گذاری‌ دیجی‌نکست در سال ۱۴۰۱ با توجه به استراتژی‌های این مجموعه شامل: تجارت الکترونیک، سوشال کامرس، خدمات و راهکارهای ابری، هوش مصنوعی،کلان داده و تحلیل داده، واقعیت افزوده و واقعیت مجازی، لجستیک  هوشمند، تکنولوژی‌های بازاریابی، بلاک‌چین، اینترنت اشیا، مد و فشن، رباتیک و فناوری‌های مالی است.

دیجی‌نکست با شعار “آینده اینجاست” آماده‌ سرمایه‌گذاری روی کارآفرینان توانمندی است که با تمرکز بر نوآوری و تکنولوژی برای رشد و توسعه استارتاپ خود در زنجیره ارزش تجارت الکترونیک به دنبال جذب سرمایه هستند.

شما می‌توانید از طریق سایت دیجی‌نکست برای ثبت درخواست جذب سرمایه اقدام کنید.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۱ Average: ۵]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *