اخبار استارتاپی

فروش ۳٠٠ هزار میلیارد تومانی فناوری در ۱۴٠٠

معاون نوآوری و تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از فروش ۳٠٠ هزار میلیارد تومانی شرکت های دانش بنیان در ۱۴٠٠ خبر داد.

محمدحسین بهشتی در برنامه میز اقتصاد به مناسبت هفته دولت گفت: بیش از ۷ هزار و ۱۸٠ شرکت دانش بنیان وجود دارد که با تولید ۱۱ هزار و ۳۶۳ محصول، فروش ۳۹۹ هزار میلیارد تومانی در سال گذشته (بر اساس سالی مالی ۱۴۰۰) را ثبت کردند.

معاون نوآوری و تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه این میزان از فروش نسبت به سال ۹۹ رشد ۳۵ درصدی داشته است، گفت: طبق آخرین آمار، شرکت های دانش بنیان علاوه بر صادرات یک میلیارد دلاری در سال گذشته، باعث اشتغال‌آفرینی برای ۳۷۵ هزار ایرانی نیز شده اند. به گفته بهشتی، میزان اشتغال زایی سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۹۹، ۲۵ درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به میزان صادرات شرکتهای دانش بنیان در سال مالی ۱۴۰۰ گفت: سال گذشته این شرکتهای دانش بنیان دارای کد صادراتی، حدود یک میلیارد دلار صادرات داشته اند. با برنامه ریزی های صورت گرفته در قالب خانه های نواوری و فناوری انتظار داریم این صادرات افزایش قابل توجهی پیدا کند.

۱۶۰ طرح کلان در حال اجراست

بهشتی در ادامه با اشاره به طرح های کلان ملی مورد حمایت معاونت علمی و فناوری گفت: اکنون ۱۶۰ طرح جاری داریم که محصولات مورد نیاز جامعه هستند.

معاون نوآوری و تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اضافه کرد: دولت از طرح‌های دانش‌بنیانی که در مسیر تحقق امنیت غذایی گام برداشتند حمایت می‌کند؛ سند دانش‌بنیان امنیت غذایی پایدار در دولت تدوین و برای تصویب به شورای عالی انقلاب فرهنگی رفته است.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۱ Average: ۵]
منبع
مهر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *