اخبار استارتاپی

مرکز استقرار استارت‌آپ‌های حوزه سلامت در دستور کار دانشگاه علوم پزشکی تهران ایجاد می شود

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به راه اندازی مرکزی برای استقرار شرکت‌های فناور و استارت‌آپ‌های حوزه سلامت از معاون علمی رییس جمهور درخواست کرد تا از این طرح حمایت‌ کند.

دکتر حسین قناعتی در مراسم رونمایی از فاز اول پروژه ژن درمانی کودکان مبتلا به سرطان خون با اشاره به دستاوردهای محققان دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: تاکنون ۱۸۰ محصول فناورانه و صدها دارو در این دانشگاه به تولید رسیده است ضمن آنکه تولید ۵۰ داروی های تک نیز به پایان رسیده و در آینده نزدیک رونمایی خواهند شد.

وی با بیان اینکه میزان تولیدات فناورانه این دانشگاه‌ از مجموعه‌های صنعتی کشور بیشتر است، اظهار کرد: این دستاوردها ناشی از اقداماتی است که از ۵۰ سال قبل آغاز شده و علت این موفقیت قرار گرفتن استادان در کنار بخش‌های صنعتی و تولید محصولات دانش محور بر اساس نیازهای کشور است.

قناعتی با اشاره به اقدام این دانشگاه در زمینه راه اندازی مرکز نوآوری در یافت آباد به مساحت ۱۷ هکتار یادآور شد: در این مرکز قرار استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان حوزه سلامت مستقر شوند و امیدواریم با حمایت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری بتوانیم این مرکز را راه اندازی کنیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به کمبودهای فضای فیزیکی این دانشگاه خاطر نشان کرد: هر یک از محققان و نخبگانی که از کشور خارج می‌شوند ۳ تا ۵ میلیون تومان به کشور خسارت وارد می‌شود ، در حالی که می‌توانیم با کمک آنها ارز آوری داشته باشیم.

قناعتی، با بیان اینکه کشورهایی چون هند و چین با فرآوری گیاهان دارویی ارز آوری زیادی برای کشورشان دارند، ادامه داد: ایران، سومین کشور غنی از نظر گیاهان دارویی است و دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز تحقیقات زیادی در زمینه فراوری این گیاهان و تولید داروهای گیاهی داشته است.

وی با تاکید بر اینکه این زمینه‌ها برای توسعه نیازمند حمایت و توجه است، اضافه کرد: علی رغم همه تحریم‌ها و کمبودها و فشارها، حرکت فناورانه، روند صعودی دارد و این امر محقق نمی‌شد مگر به همت سرمایه نیروی انسانی.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
ایسنا
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *