اخبار استارتاپی

در صورت عادی‌ شدن شرایط، نهاد امنیتی می‌تواند رفع فیلتر کند

عضو شورای عالی فضای مجازی می‌گوید رفع فیلتر پلتفرم‌های خارجی وابسته به تصمیم نهادهای امنیتی است و به محض اینکه احساس کنند شرایط امنیتی به حالت عادی برگشته است می‌توانند تصمیم بگیرند این اتفاق بیفتد.

رضا تقی‌پور، نماینده مجلس در شورای عالی فضای مجازی با حضور در برنامه صبحگاهی شبکه دو تلویزیون از احتمال رفع فیلتر اینستاگرام و واتس‌اپ در صورت تصمیم شورای امنیت کشور، این پلتفرم‌های رفع فیلتر خواهند شد.

نماینده تهران در این رابطه توضیح داد: یک زمان، زمان جنگ است خب می‌دانید فعالیت‌های اقتصادی روزمره شکل عادی را ندارد. تصمیم فعلی را شورای امنیت کشور گرفته است ولی تصمیمات راهبردی مشابه اینگونه است که باید شبکه ملی اطلاعات توسعه پیدا کند، [پلتفرم‌های] داخلی توسعه پیدا کنند و شبکه مستقل، امن و فراگیر باشد و همه کاربردها را پاسخ دهد.

او در پاسخ به سوال مجری که چون الزامات کاملا مهیا نیست پس قطعی پلتفرم‌های خارجی نباید همیشگی باشد گفت: این وابسته به تصمیم‌ نهادهای امنیتی است و به محض اینکه احساس کنند شرایط امنیتی به حالت عادی برگشته است می‌توانند تصمیم بگیرند این اتفاق بیفتد.

با گذشت سه ماه از فیلتر شدن اینستاگرام و واتس‌اپ، کسب‌وکارهای زیادی در انتظار بازگشت شرایط عادی و رفع مسدودیت این دو پلتفرم پرکاربر هستند. طبق آمارهای اعلامی مرکز ملی فضای مجازی، تعداد این کسب‌وکارها در اینستاگرام به ۴۱۵ هزار عدد رسیده است.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *