اخبار استارتاپی

نشست خبری نمایشگاه رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر ایران برگزار شد

نشست خبری نمایشگاه رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر ایران با حضور مدیران ساترا و جمعی از خبرنگاران حوزه فرهنگ در ساترا برگزارشد.

نشست خبری نمایشگاه «رصتا»، امروز دوشنبه اول اسفندماه در سالن جلسات این سازمان با حضور سعید مقیسه رییس ساترا، حمیدرضا نوابی دبیر نمایشگاه، محمدصادق افراسیابی معاون کاربران و تنظیم‌گری اجتماعی ساترا و جمعی از خبرنگاران حوزه فرهنگ برگزار و برنامه‌های نمایشگاه تشریح شد.

در ابتدای نشست رییس ساترا گفت: برای اولین‌بار قرار است نمایشگاه «رصتا» (رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر ایران) برگزار شود. این رویداد در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران از ۱۱ تا ۱۴ اسفند ماه، برگزار خواهد شد. شرکت‌کنندگان این نمایشگاه سکوهای دارای مجوز از ساترا، معاونت‌های تولیدی سازمان صدا و سیما، شتابنده‌ها و موسسات حامی صنعت صوت و تصویر فراگیر هستند.

در ادامه نوابی در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر میزان استقبال رسانه‌ها از نمایشگاه گفت: تاکنون تعداد ۹۶ پلتفرم برای حضور در این نمایشگاه ثبت‌نام کرده‌اند که ۸۰ درصد آن‌ها از تهران و ۲۰ درصد از شهرستان‌ها هستند و تمامی هزینه‌های ایاب و ذهاب و اسکان سکوهای شهرستانی با ساترا است.

سعید مقیسه در ادامه نشست تاکید کرد: به غیر از فعالان صنعت صوت و تصویر، اپراتورهای مراکز داده، اپراتورهای تلفن همراه و پیام‌رسان‌ها دعوت شده‌اند که در خدمت‌شان خواهیم بود. در این‌ نمایشگاه علاوه بر اینکه سکوهای دارای مجوز از ساترا خدمات خود را معرفی و عرضه خواهند کرد، خود ساترا هم خدماتی را ارائه خواهد کرد که این موارد شامل مشاوره صدور مجوز، مشاوره حقوقی، آشنایی با تنظیم‌گری داده محور، آشنایی با فعالیت‌های تنظیم‌گری اجتماعی ساترا، آشنایی با فعالیت‌های تنظیم‌گری اقتصاد محور و تنظیم‌گری محتوایی ساترا خواهد بود.

وی افزود: مساحتی درحدود ۱۲ متر برای استقرار تمام شرکت‌کنندگان به صورت رایگان درنظر گرفته شده است که درصورت تمایل با پرداخت هزینه جداگانه می‌توانند غرفه خود را افزایش دهند.

مقیسه درباره اهداف برگزاری نمایشگاه «رصتا» توضیح داد: از اهداف برگزاری این نمایشگاه می‌توان به همگرایی و هم‌افزایی بین فعالان و ذی‌نفعان و حمایت‌کنندگان رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر، ارتباط با متخصصان حوزه رسانه، شناسایی ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل، انتقال‌ تجربه، جریان‌سازی برای تولید و توسعه تاثیرگذار، حمایت‌های مادی و معنوی از رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر، ایجاد فضای رقابت رسانه‌ای بین تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان رسانه‌ای، تبیین و تنویر افکار عمومی نسبت به حقوق کاربران، بازاریابی و بازارسازی و عرضه اقتصادی تولیدات به نفع تولید کنندگان اشاره کرد.

مقیسه با اشاره به این‌که امسال نمایشگاه «رصتا» بخش بین‌المللی ندارد، گفت: علی‌رغم اینکه نمایشگاه امسال ملی است و بین‌المللی نیست اما یک بخشی طراحی کردیم که در آن نشان می‌دهیم صوت و تصویر فراگیر در سایر کشورها با چه مقرراتی فعالیت می‌کنند.

وی درخصوص برنامه‌های جانبی توضیح داد: افتتاحیه، برگزاری سمینار علمی برای بازدیدکنندگان، میزگرد تخصصی با فعالان صنعت، رونمایی برخی سرویس‌ها و محصولات، استفاده از ظرفیت استودیوی رادیویی برای برنامه‌سازی رادیویی در نمایشگاه و برپایی استودیوی تلویزیونی برای برنامه‌سازی تلویزیونی، ارزیابی شرکت‌های شتاب‌دهنده آومیک و اعلام فراخوان جشنواره سواد رسانه‌ای و اختتامیه نمایشگاه برنامه‌های جانبی هستند که در این‌چهار روز برگزار خواهند شد.

در ادامه نوابی، دبیر جشنواره «رصتا» گفت: برگزاری این نمایشگاه رویداد جدیدی است که در ساترا رقم‌ می‌زنیم. ما با برگزاری این نمایشگاه همچنان رویکرد حمایتی خودمان را پیگیری می‌کنیم. از طرفی بخش‌های مختلف سازمان صدا و سیما هم حضور خواهند داشت که می‌توان با آن‌ها همگرایی و هم‌افزایی داشت و از تجربه آن‌ها استفاده کرد. یکی از اتفاقات خوب نمایشگاه این است که پلتفرم‌ها می‌توانند خودشان را معرفی کنند.

افراسیابی نیز در پایان این نشست با معرفی عباس کریمی به عنوان دبیر ستاد خبری نمایشگاه خاطرنشان کرد: از میان ۹۶ سکویی که تا کنون برای حضور در نمایشگاه ثبت نام کردند تا این لحظه ۲۰ سکو برای همکاری با معاونت کاربران و تنظیم‌گری اجتماعی ساترا برای برگزاری پویش‌ها و مسابقات ویژه و جذاب در زمان برگزاری نمایشگاه اعلام آمادگی کرده‌اند که اخبار تکمیلی در زمان برگزاری نمایشگاه اعلام خواهد شد. همچنین سکوهایی که در نمایشگاه حضور داشته باشند توسط شبکه‌های رادیویی، برخی برنامه‌های تلویزیونی و روزنامه جام‌جم طبق توافقی که انجام داده‌ایم معرفی خواهند شد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
برنا
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *