اخبار هوش مصنوعی

RadioGPT معرفی شد؛ اولین ابزار هوش مصنوعی که می‌تواند ایستگاه‌هایی رادیویی را اداره کند

ابزار جدید RadioGPT که با مدل هوش مصنوعی GPT-3 ساخته شده است، می‌تواند به‌صورت هوشمندانه پخش رادیویی را کنترل کند.

اگر هوش مصنوعی می‌تواند مقاله بنویسد و جواب سؤالات پیچیده را بدهد، چرا نتواند یک پخش رادیویی را اداره کند؟ شرکت رسانه‌ای Futuri در کلیولند آمریکا تلاش کرده است تا پاسخ این سؤال را با یک ربات هوش مصنوعی به نام RadioGPT آزمایش کند.

شرکت Futuri برای اولین‌بار در دنیا کنترل یک ایستگاه رادیویی را به هوش مصنوعی سپرده است. این شرکت در بیانیه‌ای درباره RadioGPT می‌گوید این فناوری قدرت GPT-3 را با سیستم محتوایی خاص خود که با هوش مصنوعی توسعه یافته، ترکیب کرده است. این ربات در فیسبوک، توییتر، اینستاگرام و بیش از ۲۵۰ هزار منبع خبری و اطلاعاتی دیگر جستجو می‌کند تا داغ‌ترین ترندها در بازارهای محلی را پیدا کند.

سپس با استفاده از فناوری GPT-3 اسکریپتی را به‌وجود می‌آورد که برای پخش زنده استفاده می‌شود. این اسکریپت با کمک صداهای هوش مصنوعی به حالت صوتی درمی‌آید. درنهایت می‌توان از یک، دو یا حتی سه مجری هوش مصنوعی برای ایستگاه‌های رادیویی استفاده کرد. این مدل همچنین می‌تواند به‌نحوی آموزش داده شود که صدای دیگر شخصیت‌های معروف را تقلید کند.

RadioGPT می‌تواند کار اداره ایستگاه‌های رادیویی را راحت‌تر کند

مدیرعامل Futuri می‌گوید در ابتدای مسیر پخش زنده رادیویی با هوش مصنوعی، طبیعی است که از فناوری‌هایی مثل GPT-3 استفاده شود. این شرکت البته این فناوری را با فناوری اختصاصی TopicPulse خود ترکیب کرده است. او باور دارد که RadioGPT می‌تواند به هر کسی اجازه دهد تا ایستگاه رادیویی خود را داشته باشد و با کمترین هزینه برنامه‌های موردعلاقه مخاطبان را به دست آن‌ها برساند.

این ابزار هوش مصنوعی حتی می‌تواند پست‌هایی برای شبکه‌های اجتماعی، وبلاگ‌ها و دیگر پلتفرم‌های دیجیتال تولید کند. درنتیجه، ایستگاه‌های رادیویی می‌توانند محتواهای صوتی خود را ذخیره کنند و بلافاصله آن‌ها را در هر پلتفرمی که علاقه داشتند، به اشتراک بگذارند.

Futuri درحال‌حاضر در آمریکا با شرکت Alpha Media و در کانادا با شرکت Rogers Sports & Media همکاری دارد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *