اخبار سلامتاخبار هوش مصنوعی

هم‌سرمایه‌گذاری دیجی‌نکست و هلثیو در استارتاپ ایواسا

تحولی در صنعت پزشکی تنها با فیلم سی ثانیه‌ای!

اکودی‌ام

استارتاپ ایواسا پلتفرم مبتنی بر هوش مصنوعی و پردازش تصویر است که تنها با ویدیو ۳۰ ثانیه‌ای از چهره افراد، علائم حیاتی مثل ضربان قلب، نرخ تنفس و سطح اکسیژن خون را اندازه‌گیری می‌کند.

این استارتاپ که از شهریور ۱۴۰۰ با ۴ نفر در کمپ استارتاپی دیجی‌نکست فعالیت خود را آغاز کرده است در حال حاضر با بیش از  ۱۰  نفر کار خود را ادامه میدهد. ایواسا در مسیر رشد و توسعه خود توانسته در راند اول جذب سرمایه از مجموعه دیجی‌نکست و هلثیو به صورت هم‌سرمایه‌گذاری جذب سرمایه کند.

زهرا روشن مدیرعامل ایواسا گفت:

این استارتاپ با توجه به اهداف بلند مدت خود یعنی  هوشمند و دسترس پذیر کردن امکانات پایش سلامت برای جامعه و کمک به ایجاد فرهنگ پزشکی پشیگیری در برنامه توسعه‌ای خود قصد دارد اندازه‌گیری سطح استرس و فشار خون را به سرویس خود اضافه و قصد دارد با جمع‌آوری پرونده‌های پزشکی، اختلال‌های قلبی را ارزیابی کنند.

وی افزود حجم بازار سلامت دیجیتال ایران ۱۸۶۰ میلیارد تومان استه که مشاوره آنلاین و تجهیزات و سامانه هوشمند بیمارستان ۴۵ درصد این بازار را تشکیل می‌دهند.

با توجه به امکان همکاری استارتاپ ایواسا با  مجموعه‌های مختلف مانند مشاوره‌های آنلاین پزشکی، آزمایشگاه‌های آنلاین، شرکت های بیمه، کلینیک‌ها و بیمارستان‌ها ما به دنبال تبدیل شدن به یکی از بازیگران اصلی این بازار خواهیم بود و امیدواریم با سرمایه‌ی جذب شده از دیجی‌نکست و هلثیو بتوانیم بخش مهمی از این مسیر را با ایواسا طی کنیم. و همچنین ما سرمایه جذب شده در این راند را در راستای توسعه منابع انسانی، توسعه فنی محصول و بازاریابی سرمایه‌گذاری خواهیم کرد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۲ Average: ۵]
نمایش بیشتر

محمد افشار

دانشجوی کارشناسی مهندسی صنایع در دانشگاه صنعتی امیرکبیر مدیر محتوای اکوموتیو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا