اخبار استارتاپی

سلسله نشست‌های زنجیره تامین کالا و خدمات دانش‌بنیان در صنعت ساختمان برگزار می‌شود

معاونت علمی، فناوری ریاست جمهوری: سلسله نشست‌های ملی زنجیره تامین کالا و خدمات دانش‌بنیان در حوزه صنعت ساختمان از سوی معاونت توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی و با هدف پاسخگویی به نیازها و چالش‌های فناورانه در سال جاری و در قالب الگوی نوآوری باز (Open innovation) به صورت حضوری برگزار می‌شود.

فناوری‌های حوزه آب و پساب، برق و الکترونیک، سازه و هوشمند‌سازی از جمله محورهای تعریف شده در برگزاری این سلسله نشست های ملی زنجیره تامین کالا و خدمات دانش بنیان در حوزه صنعت ساختمان است.

همچنین از دیگر محورهای مطرح شده در برگزاری این سلسله نشست‌ها، معماری ایرانی – اسلامی، مصالح نوین ساختمانی و ایمنی HSE است .

برخی از مهم‌ترین رویکردهای مطرح در این نشست عبارت‌اند از:

  • کاهش هزینه‌های ساخت
  • افزایش بهره‌وری
  • الگوی معماری ایرانی – اسلامی
  • صرفه جویی مصرف انرژی

در این رویداد در کنار بررسی زنجیره تامین کالا و خدمات دانش‌بنیان در حوزه صنعت ساختمان، شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور حاضر در نشست، به ارائه آخرین دستاوردهای گلوگاهی فناوری و نوآوری خود می‌پردازند.

این نشست نخستین رخداد از سلسله رویدادهای زنجیره تامین کالا و خدمات دانش بنیان در حوزه صنعت ساختمان است که در ۲۴ خردادماه جاری توسط معاونت توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی برگزار می‌شود و در نشست‌های آتی مجددا فرصت لازم جهت ارائه دیگر دستاوردهای فناورانه و دانش‍بنیان در حوزه صنعت ساختمان در نظر گرفته خواهد شد.

لذا کلیه سازمان‌ها و شرکت‌ها می‌توانند جهت مشارکت در این نشست‌های تخصصی درخواست خود را به دبیرخانه و مجری برگزاری  این رویداد که موسسه توسعه فناوری و نوآوری شریف است ارسال کنند. همچنین شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور و مراکز نوآوری در حوزه صنعت ساختمان می‌توانند جهت همکاری، محصولات و آخرین دستاوردهای خود را به دبیرخانه رویداد اعلام کنند.

برگزارکنندگان این رویداد بر این باورند، برگزاری این چنین رویدادها و سلسله نشست‌هایی منجر به توسعه فضای تاب‌آوری و ارتقاء سطح رقابت‌پذیری زنجیره ارزش برای صنایع کشور می‌شود.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۱ Average: ۵]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *