اخبار صنایع خلاق و فرهنگی

نمایشگاه‌های بین‌المللی و تخصصی اسباب‌بازی و نوشت‌افزار برگزار می‌شوند

هشتمین نمایشگاه بین‌المللی نوشت‌افزار و دومین نمایشگاه تخصصی اسباب بازی با با محوریت فناوریهای نرم و صنایع خلاق این حوزه و با حضور شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق و با همکاری ستاد فناوریهای فرهنگی و نرم معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‎‌بنیان ریاست جمهوری در نمایشگاه شهر آفتاب تهران برگزار می‌شود.

 

با حمایت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری هشتمین نمایشگاه بین‌المللی نوشت‌افزار و تجهیزات مهندسی کشور ایرانپنکس ۱۴۰۲ و دومین نمایشگاه تخصصی ایرانتویکس با شعار «با هم بزرگتر فکر کنیم» بـا حمایت انجـمن صنفـی کارفرمایی تولیدکنندگان نوشت‌افزار کشور، اتحادیه فروشندگان نوشت‌افزار و تجهیزات مهندسی تهران، مجمع واردکنندگان نوشت‌افزار کشور و همچنین انجمن اسباب‌بازی، توسط شرکت آوا پیک تحریر ایرانیان در محل دائمی مرکز نمایشگاهی شهر آفتاب تهران روز چهارشنبه در تاریخ ۳۱ خرداد تا ۳ تیرماه سال جاری از ساعت ۱۰ صبح تا ۶ بعدازظهر برگزار خواهد شد.

این نمایشگاه در فضای سرپوشیده‌ای به وسعت ۲۴ هزار مترمربع و در ۴ سالن برای بیش از ۲۵۰ شرکت در نظر گرفته‌شده است. شرکت‌کنندگان نوشت‌افزار و تجهیزات مهندسی و اداری در سالن‌های (A۴ و A۵ و سالن ملل) و شرکت‌کنندگان محصولات آموزشی، اسباب‌بازی و صنایع وابسته در سالن (A۶) حضور خواهند داشت.

حضور نمایندگان کشورهای همسایه و مختلف از جمله ترکیه، عراق، پاکستان، هند، چین، آذربایجان و روسیه بر رونق هرچه بیشتر این نمایشگاه افزوده است. رونمایی از محصولات دانش‌بنیان صنعت نوشت‌افزار و اسباب‌بازی در سال مهار تورم و رشد تولید از ویژگی‌های بارز این رویداد خواهد بود.

در این دوره از نمایشگاه فناوری‌های نرم و صنایع خلاق مرتبط به صنعت نوشت‌افزار مانند محصولات تحریر، انواع دفاتر، تجهیزات مهندسی، انواع چسب، هدایای تبلیغاتی، لوازم اداری و بایگانی، تجهیزات اداری مدارس و ادارات، ماشین‌های اداری، صنایع تکنولوژی آموزشی، هوشمند سازی مدارس، کیف، کوله‌پشتی، چمدان و شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق مرتبط و همچنین در صنعت اسباب‌بازی، بازی‌های فکری کودک، نوجوان و سرگرمی و صنایع وابسته حضور مؤثر دارند.

پیش‌بینی می‌شود در این نمایشگاه روزانه بیش از ۳ هزار‌ بازدیدکننده تخصصی و مرتبط با این صنعت و صنف، حضور یابند.

بازدیدکنندگان و مخاطبان مهم این نمایشگاه مدیران و مسئولان خرید سازمان‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی، مدیران مراکز و فروشگاه‌های زنجیره‌ای، فروشگاه‌های نوشت‌افزار، اسباب‌بازی، مدیران فرهنگی کشور، اساتید دانشگاه‌های کشور و دانشجویان هنر، طراحی صنعتی، معماری،‌ مدیران هنرستان‌ها، مراکز و مؤسسات آموزشی مدیران انتشارات و کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور، مدیران مدارس و مهدکودک‌ها، عمده‌فروش‌ها، مدیران پخش و فروش، واسطه‌های فروش، شرکت‌های تبلیغاتی، مراکز چاپ و بسته‌بندی و صنعتگران مرتبط (قالب‌سازی و ماکت‌سازی محصولات) و… هستند.

از اهداف مهم برگزاری این نمایشگاه می‌توان به ارائه آخرین توانمندی‌ها و فناوری‌های روز در فناوری‌های نرم و صنایع خلاق حوزه نوشت‌افزار  و اسباب‌بازی، توسعه بازار داخلی و نگاه استراتژیک به بازارهای منطقه‌ای، صادرات محصولات تولیدی ایران باکیفیت و استانداردهای بین‌المللی، ایـجاد گستـرش و همکاری مشتـرک در سطح بین‌المللی، انتقال دانش و تکنولوژی صنعت نوشت‌افزار و اسباب‌بازی، تولیدات مشترک در جهت بالا بردن سطح کیفی محصولات و ایجاد ارتباط بین فعالان صنایع مرتبط و تجار و شناسایی بازارهای جدید اشاره کرد.

نمایشگاه ایرانپنکس و ایرانتویکس در ۲ بخش برگزار خواهد شد، بخش اصلی نمایشگاه به معرفی شرکت‌ها و نمایش محصولات و برندها تعلق دارد و بخش دوم محتوایی و آموزشی، در قالب پنل‌های تخصصی، سمینارهای علمی، آموزشی در حوزه‌های صادرات، واردات، بازاریابی و فروش اختصاص دارد.

در این نمایشگاه نسبت به دوره‌های قبل در متراژ سالن‌ها رشد ۸۰ درصدی را شاهد بوده‌ایم و همچنین در بخش نوشت‌افزار ۶۰ درصد رشد و در بخش اسباب‌بازی رشد ۹۰ درصدی مشارکت شرکت‌ها و تولیدکننده‌های فعال در این حوزه هستیم.

این نمایشگاه یکی از بزرگترین نمایشگاه‌های تحریر و اسباب‌بازی در تمام دوره‌ها بوده است. شرکت آواپیک تحریر ایرانیان در نظر دارد رویداد ایرانپنکس و ایرانتویکس را به یکی از بزرگترین رویدادهای خاورمیانه تبدیل کند.

اسباب‌بازی

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۱ Average: ۵]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *