اخبار استارتاپی

افتتاح شعبه مرکز نوآوری بانک ملی ایران در دانشگاه خوارزمی

مدیرعامل فینوداد: وظیفه ذاتی‌مان حمایت از نخبگان است

علیرضا ماهیار، معاون فناوری اطلاعات بانکی ملی در مراسم افتتاحیه شعبه جدید مرکز نوآوری بانک ملی ایران (فینوداد) با اشاره به قراردادی که میان این بانک و دانشگاه خوارزمی به امضا رسیده است گفت: پروژه‌های احراز هویت و امضا دیجیتال بسیار زمان‌بر بود ولی این پروژه با دانشگاه خوارزمی با هزینه کم و طی سه ماه به بهره‌برداری رسید و تجربه بسیار خوبی شد که پروژه‌های خود را با این دانشگاه پیش ببریم و بانک ملی به عنوان اولین بانک کشور صاحب احراز هویت و امضای دیجیتال شد.

مرکز نوآوری

وی در سخنانش از اهمیت پرداختن به بحث احراز هویت و امضای دیجیتال گفت که از مهم‌ترین مباحث در حوزه بانک داری است. همچنین از آمادگی پذیرش تیم‌های فعال در حوزه‌هایی مانند هوش مصنوعی، تحلیل داده و یادگیری ماشین در مرکز نوآوری این بانک خبر داد.

او ادامه داد: ارتباط بین مراکز نوآوری و فین‌تک‌ها می‌تواند پایه و اساس این مرکز باشد. باید تجربه‌های بهتری در کنار سایر استارت‌آپ‌ها و فین‌تک‌ها به دست آوریم.

ایشان اظهار داشت: در حوزه‌های مختلف هوش مصنوعی و یادگیری ماشین آماده همکاری هستیم. ۳۰ درصد تراکنش‌های کشور متعلق به بانک ملی است و با این حجم کلان‌داده آمادگی همکاری در حوزه تحلیل داده را نیز داریم.

مرکز نوآوری

علی حسن بیگی، رئیس دانشگاه خوارزمی نیز بیان کرد: رسالت دانشگاه خوارزمی حمایت از نخبگان و پژوهشگران و شرکت‌های دانش‌بنیان است. ۷۰ شرکت دانش‌بنیان، مشمول حمایت‌های دانشگاه هستند.

حسن بیگی در مورد فاصله تولید علم و استفاده از فناوری در ایران توضیح داد: رتبه تولید علم ایران ۱۵ و رتبه استفاده از علم و فناوری ۷۰ است. معنی‌اش این است ما توانایی‌های بیش از این را داریم. تمام مراکز دانشگاهی باید تلاش کنند که بتوانند فاصله را به حداقل برسانند. استفاده از پتانسیل جوانان در این راستا خیلی می‌تواند موثر باشد.

مرکز نوآوری

امیرحسین شبیری، مدیرعامل فینوداد در این مراسم گفت: وظیفه ذاتی ما این است در کنار جامعه نخبگانی و دانشگاه‌های کشور حضور داشته باشیم و فضایی ایجاد کنیم تا اگر کسی ایده و طرحی دارد به امید ظرفیت‌های بانک مالی از لحاظ بازار و سرمایه‌گذاری استفاده کند.

شبیری افزود: نگاهمان این نیست چند هزار متر فضا بگیریم و همه را صدا بزنیم بلکه خودمان به جایی می‌رویم که استعدادهای کشور حضور دارند. در همین مدت کوتاه با چندین مجموعه استارت‌آپی در حوزه فناوری‌های مالی همکاری داشتیم و قصد داریم که در ادامه راه با راه‌اندازی این مرکز نوآوری نسبت به توسعه همکاری با دانشگاه خوارزمی اقدام نماییم.

مدیرعامل فینوداد

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۱ Average: ۵]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *