اخبار استارتاپی

در دورهمی روز برنامه‌نویس cs50x چه گذشت؟  

چهارشنبه ۲۲ شهریورماه به بهانه روز برنامه نویس، یک رویداد دورهمی از طریق همکاری مشترک تیم سی‌اس‌فیفتی ایران و کمپین «من برنامه‌نویسم» برگزار شد. مخاطبان، افراد متخصص و فعال دنیای فنی و برنامه نویسی، علاقه مندان به ورود در این حوزه و کار آفرینان و مدیران کسب و کار بودند.

هدف از برگزاری این دورهمی، شبکه‌سازی و گپ و گفت، صحبت درباره دغدغه های برنامه نویسان، چالش‌ها و فرصت‌ها و آینده این حرفه در ایران بود. بخصوص با وجود هوش‌مصنوعی، آینده شغل برنامه‌نویسی بررسی شد.

 

سخنران‌ها و پنلیست‌های رویداد:

دکتر‌ حسن فرهاد: مدیر پار‌ک فناوری فردا

سجاد شفی زاده: مدیر پلتفرم داپ اپ و فاندر وب سایت لام تا کام، مشاور فنی سامانه عرشیان

نیما حبیب زاده: دکتری علوم کامپیوتر – استاد دانشگاه مک‌گیل کانادا به صورت آنلاین از مونترال کانادا

امیرحسین امیری: مشاور ارشد دیجیتال مارکتینگ

لقمان آوند: بنیانگذار سون لرن، معمار راهکارهای نرم افزاری

فرهاد قاسمی: CTO هاست ایران

رضا دفاعی: هم‌بنیان‌گذار و مدیر فنی بقراط

محسن علیزاده: کارشناس ارشد توسعه نرم افزار هاست ایران

علی لشنی: مدیر فنی الانوس

آرش سروری :مدیر پنل و مدیر و راهبر برگزاری رویداد

برنامه‌نویس

حامیان ویژه رویداد، هاست ایران، های‌وب و پارک فناوری فردا بودند که هرکدام‌ به نحوی کمک‌ کردند. همچنین از دیگر حامیان می‌توان به مجموعه هلپ مارکتینگ و مهمانو اشاره کرد. حامیان رسانه‌ای و خبرنگاران هم همراه دورهمی روز برنامه‌نویس بودند، از جمله کلیک، تجارت نیوز، تجارت آنلاین، پیوست، اکوموتیو، دنیای برند و توسعه برند، فناوران، سخت‌افزارمگ، زیمانیوز، تریبون نیوز، همراه‌پرس، تکنوگرام و چیپست.

از نکته های جالب رویداد این بود که جوان‌ترین شرکت کننده ۱۵ سال و مسن‌ترین جمع متولد سال ۱۳۵۰ بود. یک اتفاق جالب رویداد هم زمان تدتاک به مخاطبان و علاقه‌مندان بود که ۷ نفر هر کدام حداکثر ۵ دقیقه به بیان صحبت‌ها و نظرات خود در مورد برنامه‌نویسی کردند.

همچنین کل برگزاری این رویداد بزرگ در ۱۰ روز توسط آرش سروری، نیما سالارکیا و امیرمهدی نوین‌فر، برنامه ریزی و اجرا شد که برگزاری رویداد رایگان و باکیفیت در این مدت کم با حضور حدود ۳۰۰ نفر و صدها نفر مخاطبان آنلاین، در این ابعاد واقعا تحسین برانگیز است!

جامعه برنامه نویسان ایرانی که با وجود تحریم‌ها و تمامی چالش‌ها و محدودیت‌ها همچنان به فعالیت و رشد ادامه می‌دهند مخصوصا در این روزهای سخت، قطعا لایق جشن گرفتن خود هستند. امیدواریم شاهد رویدادها و برنامه‌های بیشتر از طرف تیم سی‌اس‌فیفتی ایران و کمپین من برنامه نویسم در ماه‌ها و سال‌های بعد باشیم.

برنامه‌نویس

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۲ Average: ۵]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *