اخبار استارتاپی

فراخوان بین المللی یاسا برای برنامه تابستانه دانشمندان جوان

مؤسسه تحلیل کاربردی سیستم‌ها (یاسا) از اول ژوئن تا پایان آگوست هر ساله میزبان ۵۰ دانشجوی دکتری از کشورهای مختلف جهان است که طی این برنامه دانشجویان دکتری برگزیده به اجرای پروژه علمی مرتبط با زمینه‌های تحقیقاتی یاسا می‌پردازند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، دانشجویان مقطع دکتری که متقاضی شرکت در دوره تابستانی سال ۲۰۲۴ هستند، می‌توانند درخواست خود را برای بررسی علمی در مؤسسه یاسا با مراجعه به سایت یاسا و تکمیل فرم‌‌های مرتبط ارسال کنند.

موسسه بین‌المللی تحلیل کاربردی سیستم ها در کشور اتریش واقع شده و یک موسسه مستقل غیردولتی است که با بهره گیری از فناوری های نوین در موضوعات و مسایل مورد بسیار مهم بین المللی مانند تغییر اقلیم، انرژی، آب، امنیت غذایی آلودگی هوا و عدالت اجتماعی فعالیت می کند که در سال ۱۹۷۱ میلادی توسط ۱۲ کشور دنیا که معتقد بودند، کشورها باید بدون توجه به ارتباطات سیاسی به لحاظ علمی با یکدیگر ارتباط داشته باشند، تاسیس شد. این موسسه، ارتباط بین شاخه‌های مختلف علوم را برقرار می کند و متخصصان برجسته ده‌ها کشور جهان از جمله تعدادی از برندگان جوایز نوبل با این موسسه همکاری دارند.

علاقه‌مندان جهت کسب حمایت بنیاد ملی علم ایران برای منتخبان ایرانی این فراخوان، متقاضیان بایستی فرم درخواست تکمیل شده خود در سایت یاسا را به‌ همراه فایل اطلاعات تکمیلی بنیاد به نشانی ایمیل international@insf.org ارسال کنند. همچنین می‌توانند برای مطالعه‌ی صفحات فراخوان، به سایت فراخوان در آدرس https://iiasa.ac.at/early-career/yssp مراجعه نمایند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *