اخبار اطلاعات و ارتباطات

آغاز عملیات اجرایی حفاری فیبر نوری آسیاتک در استان سمنان

شرکت آسیاتک عملیات اجرایی حفاری فیبر نوری (FTTX) در شهرهای استان سمنان را طی هفته جاری آغاز کرد.

به گزارش روابط عمومی آسیاتک، عملیات اجرایی این پروژه از شهرستان مهد ی شهر شروع شده و به زودی در سه شهر گرمسار، سمنان و دامغان پیگیری می شود. با تکمیل این پروژه بیش از ۱۶۹ هزار خانوار استان سمنان به شبکه فیبر نوری متصل می شوند.

افتتاح پروژه زیرساختی فیبر نوری مهدی شهر، با حضور مدیران آسیاتک، حسین موسوی، شهردار سمنان، سید یاسر حسن پور، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان انجام گرفت.

شهردار سمنان در این نشست به اهمیت اجرای پروژ ه های زیرساخت شهر اشاره کرد و گفت: «امروزه ضرورت بهره مندی شهروندان از تکنولوژی های به روز و پیشرفته بر کسی پوشیده نیست، ما در مجموعه شهرداری، تلاش های زیادی را برای ایجاد زیرساخت های مناسب این کار فراهم کرده ایم. به تازگی قراردادی با شرکت آسیاتک به امضا رسید تا با استفاده از تخصص و توانایی این شرکت شهر سمنان به شبکه فیبر نوری مجهز شود».

عملیات اجرایی حفاری فیبر نوری آسیاتک در استان سمنان

سید یاسر حسن پور، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان نیز گفت: «عملیات حفاری در شهرستان مهدی شهر آغاز شده است و به زودی عملیات اجرایی فیبر نوری در شهرهای گرمسار، سمنان و دامغان آغاز می شود. خوشبختانه تمامی تفام ها و زمینه ها برای اجرای سریع این پروژه فراهم است و امیداوریم که تا سال آینده این پروژه به بهره برداری برسد».

روابط عمومی آسیاتک اعلام کرده است: «از ابتدای دولت سیزدهم هدف گذاری جدیدی برای دسترسی ۲۰ میلیون خانوار به شبکه فیبر نوری صورت گرفت. برای اجرای این پروژه ۱۰ اپراتور در نظر گرفته شدند تا با تقسیم شهرها و استان های کشور، هر کدام در یک منطقه جغرافیایی به توسعه پروژه کمک کنند. هدف ما در آسیاتک پوشش چهار میلیون خانوار است که از این رقم ۱.۵ میلیون خانوار در کلانشهرها و ۲.۵ میلیون در شهرها و مراکز استان ها خواهند بود. بر این اساس سهم استان سمنان ۱۶۹ هزار و ۷۵۵ خانوار است که با تکمیل آن طی دو سال آینده، دسترسی ارتباطی خانواده ها تا ۱۰۰ برابر توسعه پیدا می کند».

کارگران در مسیر ایجاد فیبر نوری آسیاتک در استان سمنان

اولین عملیات اجرایی پروژه فیبر نوری آسیاتک در مهر ماه سال ۱۴۰۱ در شهر چالوس استان مازندران شروع شد. این پروژه در اردیبهشت ماه سال جاری با دسترسی بیش از ۳۰ هزار خانوار این شهر به اینترنت پرسرعت مبتنی بر فیبر نوری (FTTH) با ظرفیت ۹۳۰ مگابیت بر ثانیه تکمیل و به پایان رسید.

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا به وبسایت رسمی آسیاتک مراجعه کنید.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۱ Average: ۵]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *