اخبار استارتاپی

گزارش نشست کتاب مدیریت منابع انسانی دیجیتال چارگون

حضور نرم‌افزارهای چارگون در محور پیاده‌سازی منابع انسانی دیجیتال کشور

امروز سه شنبه ۳ بهمن ماه، متخصصان و مدیران حوزه منابع انسانی در نشست تخصصی«منابع انسانی دیجیتال» گرد هم آمدند.

این رویداد با هدف رونمایی از کتاب «منابع انسانی دیجیتال» نوشته دکتر مهدی شامی زنجانی در سالن همایش مجتمع نیکوکاری رعد و با حمایت چارگون و انتشارات آریاناقلم برگزار شد.

دکتر مهدی شامی زنجانی استاد دانشگاه تهران و پژوهشگر برجسته حوزه تحول دیجیتال در کشور است و به عنوان سخنران این رویداد از مفهوم منابع انسانی دیجیتال گفت.

این استاد دانشگاه در شروع مراسم، منابع انسانی دیجیتال را چنین تعریف کرد:

«منابع انسانی دیجیتال یعنی بازطراحی و بهینه سازی فرایندهای مدیریت منابع انسانی با محوریت فناوری های دیجیتال. جذب و استخدام دیجیتال، جامعه پذیری و همسوسازی دیجیتال، مدیریت عملکرد و جبران خدمات دیجیتال، یادگیری و توسعه دیجیتال و نگهداشت و خروج دیجیتال نتیجه چنین بازطراحی و بهینه سازی خواهد بود.»

دکتر مهدی شامی زنجانی نشست کتاب مدیریت منابع انسانی

به گفته دکتر شامی زنجانی فرهنگ، چالش برانگیزترین و زمان برترین بخش تحول است و مدیران ما باید بپذیرند رویکرد توسعه محور باید بر رویکرد ارزیابی محور تفوق یابد. در این راستا می توان گفت فرهنگ دیجیتال، ابرپروژه سازمان هاست که در عصر دیجیتال برای سازمان ها مزیت رقابتی ایجاد می کند.

نویسنده کتاب منابع انسانی دیجیتال در ادامه از اهمیت آموزش مدیران منابع انسانی در کنار آموزش کارکنان دیگر سازمان ها گفت و چنین ادامه داد: «چالش تغییر نگاه مدگرایانه و سطحی به مفاهیم واقعی فناوری در سازمان ها وجود دارد و مدیران منابع انسانی باید در برنامه ریزی برای سرمایه انسانی در عصر دیجیتال، علایق و نیازهای همه ذینفعان سازمان را در نظر بگیرند. او به مدیران منابع انسانی توصیه کرد قبل از اجرای طرح های منابع انسانی به شاخص های عملگرایانه و توسعه اکوسیستم منابع انسانی دیجیتال توجه کنند تا شاخص های عملکردی را براساس هم آفرینی با متخصصان فناوری اطلاعات بهبود دهند.»

ابزارهای مدیریت منابع انسانی دیجیتال و تحول دیجیتال یاری گر مدیران برای افزایش زمان و کیفیت ماندگاری کارکنان در سازمان

در ادامه این مراسم، پنل گفتگویی با محوریت مدیریت منابع انسانی در کشور با حضور فرزاد رحمانی مدیرعامل شرکت چارگون، دکتر مهدی شامی زنجانی، دکتر احمدرضا نخجوانی، مدیرعامل شرکت مکس امید، دکتر فرشاد اصلانی مشاور و مدرس حوزه منابع انسانی و آرش برهمند روزنامه نگار ارشد ماهنامه پیوست برگزار شد.

فرزاد رحمانی مدیر عامل چارگون در پنل گفتگوی این رویداد درباره اهمیت داشبوردهای مدیریتی و نرم افزارهای هوش تجاری BI در تحول دیجیتال سخن گفت و چنین توضیح داد: بسته به نوع نگاه به ابزارها و نرم افرارهای منابع انسانی، سطح کاربری این فناوری در سازمانها برای ایجاد تحول دیجیتال متفاوت خواهد بود. به گفته مدیر عامل چارگون شاه کلید،تحقق این تحول، هماهنگی و تعامل بین مدیران ارشد سازمان، متخصصان فناوری اطلاعات و مدیران حوزه منابع انسانی است.

فرشاد اصلانی مدرس حوزه منابع انسانی در بخش پنل به اهمیت نحوه استفاده از داده های جمع آوری شده از سیستم های منابع انسانی اشاره کرد و چنین گفت هنوز در کشور کارکنان دغدغه ای بابت مدل های استفاده از دیتا وجود ندارد.

احمدرضا نخجوانی مدیرعامل شرکت مکس امید، در گفتگوی این نشست به فضای کلی بازار کار اشاره کرد و چنین گفت: با وجود فضای حاکم بر نیروی انسانی و مهاجرت شدید نخبگان، مدیران سازمان ها می توانند فضای کاری مناسب را به نحوی ایجاد و مدیریت کنند که کارکنان به رغم مشکلات جامعه با امید و انگیزه، حس خوب و تجربه بهتری را تجربه کنند. در واقع مدیران چنانچه رفتار اجتماعی خوبی داشته باشند کارکنان با احساس امنیت، پایداری بیشتری در سازمان خواهند داشت و صرف هزینه در حوزه تحول دیجیتال می تواند ابزار مناسبی برای مدیران ایجاد کند.

حضار نشست کتاب مدیریت منابع انسانی دیجیتال چارگون

شایان ذکر است شرکت چارگون به عنوان ارائه کننده نرم افزارهای سازمانی در راستای مکانیزه کردن فرایندهای مدیریت سرمایه انسانی سازمان ها فعالیت می کند. این شرکت با هدف توسعه دانش متخصصان این حوزه و ترویج کاربری فناوری های نوین در حوزه کارکنان، همراه با موسسه انتشاراتی آریاناقلم در این رویداد همراه شده است. محصولات شرکت چارگون در حال حاضر هم در بخش دولتی و هم بخش خصوصی، نیازهای مدیران را برای مدیریت یکپارچه فرایندهای منابع انسانی از جذب تا بازنشستگی پوشش می دهد. نرم افزار ‍پرسنلی، حضور و غیاب، حقوق و دستمزد، ارزیابی عملکرد، آموزش و رفاه تعدادی از این سیستم ها هستند که با مدیریت داده، فرایندهای اجرایی روتین را برای کارشناسان واحد منابع انسانی به شدت تسهیل می کنند.

نرم افزارهای هوش تجاری BI در حوزه سیستم های منابع انسانی، محصول جدید چارگون است که برای تحلیل داده و اخذ تصمیمات پیشرو به مدیران کمک می کند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *