اخبار استارتاپیاخبار سرمایه گذاری خطرپذیر

شرایط عضویت و دسته بندی اعضای انجمن سرمایه گذاری خطرپذیر روزآمد شد

بهره گیری از شبکه گسترده اعضا برای تامین مالی نوآوری

هیئت مدیره انجمن سرمایه گذاری خطرپذیر کشور، دسته بندی تازه اعضای خود را تصویب کرد. در این مصوبه، هر شرکتی که اقدام به ارائه خدمات مالی، سرمایه گذاری و تجاری سازی به فعالان زیست بوم نوآوری و فناوری کند، مشروط به دارا بودن مجوز از مراجع ذی صلاح و تامین شاخص های عملکرد تعیین شده، می تواند عضو انجمن سرمایه گذاری خطرپذیر کشور شود.

سیدمحمدحسین سجادی نیری (رئیس هیئت مدیره انجمن سرمایه گذاری خطرپذیر کشور) با اشاره به تنوع اعضای انجمن گفت: «تنوع و تکثر اعضای این انجمن ۱۱ ساله که حاصل استمرار تلاش ادوار مختلف انجمن است، یک فرصت مهم برای فعالان عرصه تامین مالی نوآوری است و ما در این دوره با بازتعریف شرایط عضویت و دسته بندی اعضا، قدم اول برای سامان بخشی به فعالیت های جمعی را برداشته ایم. این دسته بندی به ما کمک می کند، نقش بازیگران مختلف اثرگذار زیست بوم نوآوری را شفاف کنیم و در کنار هم به دغدغه های فعالان این زیست بوم پاسخ دهیم. مرتفع کردن اغلب مسائل این زیست بوم نیازمند تلاش جمعی و گفت وگوی مداوم با سیاست گذاران و سایر ذی نفعان است که ما آن را بر خود واجب می دانیم.»

رئیس هیئت مدیره انجمن همچنین با اشاره به چشم انداز زیست بوم نوآوری گفت:«مسائل تامین مالی نوآوری جدی تر و چندوجهی تر شده است و این زیست بوم پشتوانه ای مستحکم ‎تر از اعضای خود ندارد. انجمن به عنوان یک سازمان مردم نهاد و دارای نقش و اعتبار صنفی رسالت و ماموریت خود را ایفا می کند و تلاش می کند منابع، تخصص ها، افکار و ایده ها را به سمت همگرایی سوق دهد.»

جلسه اعضای انجمن سرمایه گذاری خطرپذیر

سجادی نیری با نام بردن از پلتفرم های تامین مالی جمعی، اعتبارافزاها و شتابدهنده ها به عنوان اعضای دارای پتانسیل اثرگذاری بیش از پیش در انجمن گفت: «ما انجمن را خانه تعامل های سازنده در زیست بوم نوآوری می دانیم و از عضویت های تازه، شبکه ها و بسترهای تعاملی جدید استقبال می کنیم. با توجه به صدور مجوز ۱۷ صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر شرکتی (CVC) توسط کارگروه شورای راهبری فناوری ها و تولیدات دانش بنیان، از مشارکت این اعضای موثر در اقتصاد استارتاپی کشور نیز استقبال میکنیم و معتقدیم اعضای جدید در کنار اعضای فعال فعلی همچون صندوق های پژوهش و فناوری می توانند ارزش آفرین باشند.»

به گزارش روابط عمومی انجمن سرمایه گذاری خطرپذیر کشور، در دسته بندی جدید انجمن ۷ گروه شامل صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر شرکتی، صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر بورسی، صندوق های پژوهش و فناوری، شرکت های سرمایه گذار خطرپذیر، شرکت های تامین مالی جمعی، اعتبارافزاها و شرکت های تسهیل گری و شتابدهی نوآوری لحاظ شده است و متقاضیان عضویت می توانند از طریق وبسایت انجمن درخواست خود را ثبت کنند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *