اخبار استارتاپی

فراهم شدن امکان صدور و تعویض آنلاین دفترچه بیمه

امکان ارایه خدمات صدور و تعویض دفترچه بیمه تامین اجتماعی در بستر اینترنت برای نخستین بار در کشور و با همکاری مشترک سازمان تامین اجتماعی و یک استارت‌آپ، فراهم شد.

به این ترتیب، متقاضیان می‌توانند از طریق پلتفرم آنلاین بیمیتو، از امکان صدور و تجدید (تعویض) دفترچه بیمه تامین اجتماعی به صورت آنلاین و غیرحضوری بهره‌مند شوند.

درخواست صدور و تعویض دفترچه بیمه سازمان تامین اجتماعی همواره یکی از فرایندهای پرتقاضا و زمان‌بر و پردردسر بوده است که اکنون این سازمان با همکاری بیمیتو توانسته است این خدمات را به صورت آنلاین و غیرحضوری برای کاربران فراهم کند.

فراهم شدن این امکان، در حوزه کسب‌وکارهای نوپای اینترنتی بسیار مهم و تاثیرگذار است. آمار نشان می‌دهد که اکثر مراجعات افراد به کارگزاری‌های سازمان تامین اجتماعی مربوط به خدمات دفترچه بیمه این سازمان است که با غیرحضوری شدن این خدمات، می‌توان تا حد زیادی از حجم مراجعات مردمی به کارگزاری‌های یاد شده کم کرد.

همچنین در حال حاضر زمان لازم برای دریافت خدمات دفترچه بیمه به صورت حضوری، حدود ۳ ساعت است و این در حالی است که با فراهم شدن امکان دریافت این خدمات در بستر اینترنت، این زمان به تنها ۳ دقیقه کاهش خواهد یافت؛ که این کاهش ۹۸ درصدی در زمان ارایه خدمات، امری قابل توجه است.

فراهم شدن خدمات آنلاین دفترچه بیمه، علاوه بر صرفه‌جویی در زمان به کاهش سفرهای شهری و آلودگی هوا و نیز افزایش رضایت عمومی منجر می‌شود. با توجه به ۳۵ میلیون بیمه‌گزار این سازمان، این تسریع فرآیند ارایه خدمات باعث افزایش بهره‌وری در سطح کلان جامعه می‌شود. کاربران می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت بیمیتو اطلاعات بیشتری دریافت کنند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 0 Average: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا