اخبار استارتاپی

ایده‌پردازان و استارت‌آپ‌ها قبل از هر چیز تیم خود را تقویت کنند

رئیس انجمن سرمایه‌گذاری خطرپذیر از اهمیت وجود تیم قوی استارتاپ قبل از شکل‌گیری ایده سخن گفت.

رئیس انجمن سرمایه‌گذاری خطرپذیر، دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ در پایان با تاکید بر این‌که لازم است تمام ایده‌پردازان، ابتدا به تقویت تیم خود بپردازند، گفت: ‏نگاه سرمایه‌گذاران قبل از ایده، به تیم استارت‌آپ است.

رضا زرنوخی به رشد سرمایه‌گذاری جسورانه اشاره کرد و گفت: با توجه به اقدامات فرابورس ایران در زمینه‌ی VCها، تعداد سرمایه‌گذاران جسور که وارد حوزه‌ی فین‌تک شده‌ اند رو به افزایش است و به استارت‌آپ‌ها توصیه می‌کنم که تیم خود را قوی کنند چراکه نگاه سرمایه‌گذاران قبل از ایده، به تیم استارت‌آپ است.

مدیرعامل صندوق توسعه‌ی تکنولوژی ایران ضمن اشاره به تاثیر رویداد فین‌استارز در آشنایی سرمایه‌گذاران با ایده‌ها و ابزارهای جدید، اظهار کرد: تعداد فعالان بازار سرمایه و سرمایه‌گذاران جسور علاقه‌مند به حوزه‌ی فین‌تک روز به روز بیشتر می‌شود و این امر یکی از دستاوردهای رویداد فین‌استارز است چراکه فرابورس ایران به تشویق سرمایه‌گذاران به سرمایه‌گذاری‌های جسورانه می‌پردازد.

او با اشاره به دیدگاه مثبت فرابورس ایران در توجه به استارت‌آپ‌ها و طبقه‌بندی تیم‌های جوان و دانشجویان در فین‌استارز، تصریح کرد: اقدامات فرابورس ازجمله افزایش جلب توجه سرمایه‌گذاران به استارت‌آپ‌ها و اکوسیستم استارت‌آپی موجب شد تا در فین‌استارز ۲۰۱۸ شاهد حضور چشم‌گیر این افراد و گروه‌ها باشیم.

رئیس انجمن سرمایه‌گذاری خطرپذیر تاکید کرد: تنوع کاری و حضور متخصص‌های مختلف در رویداد فین‌استارز نشان می‌دهد که اقدامات فرابورس در زمینه‌ی توسعه‌ی بازار سرمایه در ایران موجب به وجود آمدن روند رو به رشد شده است و در نتیجه شاهد برگزاری رویداد فین‌استارز ۲۰۱۸ با کیفیت بسیار خوب بودیم.

مدیرعامل صندوق توسعه‌ی تکنولوژی ایران در ادامه با تاکید بر این‌که افزایش بهره‌وری نهادهای مالی با استفاده از تکنولوژی، موضوعی بسیار جدی در دنیاست، اظهار کرد: رویداد فین‌استارز کمک می‌کند که بهره‌وری سازمان‌های مالی بزرگ، بنگاه‌های اقتصادی، بانک‌ها، بیمه‌ها و شرکت‌های تامین سرمایه تقویت شود.

زرنوخی هم‌چنین با اشاره به تلاش و توجه اصلی استارت‌آپ‌ها برای همکاری با شبکه‌ی فعال سرمایه‌گذاری حوزه‌ی فین‌تک ایران، گفت: استارت‌آپ‌ها می‌توانند در قالب سرمایه‌گذاری مشترک یا به صورت جوینت ونچر یا تعریف پروژه‌های مشترک فعالیت کنند.

او یادآور شد: به نظر می‌رسد که بخش عمده‌ای از استارت‌آپ‌ها بر اساس مسائل واقعی و چالش‌های بازار مالی، بانک‌ها و بیمه‌ها، ایده‌های نو را مطرح و پیگیری کرده اند؛ انتظار می‌رود در سال آتی تعداد استارت‌آپ‌هایی که بر اساس نیاز بازار ایده‌ی نوآورانه‌ی خود را مطرح می‌کنند، بیشتر شود و این امر به معنی کاهش ریسک سرمایه‌گذاری در ایران نیز هست.

رئیس انجمن سرمایه‌گذاری خطرپذیر در پایان با تاکید بر این‌که لازم است تمام ایده‌پردازان ابتدا تیم خود را تقویت کنند، گفت: نگاه سرمایه‌گذاران قبل از ایده به تیم استارت‌آپ است؛ تیم خود را آماده کنید. تیم باید قابلیت اجرای پروژه، توانمندی فنی، اجرایی و توسعه‌ی کسب‌وکار را داشته باشد از این رو پس از تیم‌سازی قوی، محصول اولیه را آماده کنید و در معرض دید سرمایه‌گذاران قرار دهید.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 0 Average: 0]
برچسب ها

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن