اخبار استارتاپی

تذکر به شهرداری و وزارت صنعت به‌خاطر برگزاری الکامپ

عضو شورای شهر تهران به شهرداری تهران و وزارت صنعت در رابطه با برگزاری نمایشگاه الکامپ در نمایشگاه بین‌المللی تهران تذکر داد.

زهرا نژادبهرام عضو شورای شهر تهران در هفتاد و نهمین جلسه‌ی شورای شهر تهران که امروز (یکشنبه) برگزار شد، در تذکر پیش از دستور خود با اشاره به برگزاری الکامپ در نمایشگاه بین‌المللی تهران اظهار کرد: برگزاری‌های نمایشگاه‌های پرمخاطب در معابر پرتردد و اماکن پرتراکم در هیچ‌ کجای دنیا مورد قبول نیست و همواره در قالب تدابیر مناسب از ظرفیت‌های مکانی ویژه در زمینه‌های بزرگ واقع در محدوده‌ی حریم شهر برای جلوگیری از بروز مزاحمت استفاده می‌شود.

عضو شورای شهر تهران با بیان این‌که انتقال محل برگزاری نمایشگاه‌های مهم و پر مخاطب در کلان‌شهر تهران از سال‌های دور مورد توجه بوده است، گفت: در شورای اول در قالب مصوبه‌ای تحت عنوان الزام شهرداری جهت تهیه و ارائه‌ی طرح بهبود حمل‌ونقل و عبور و مرور در محدوده‌ی نمایشگاه بین‌المللی تهران و چگونگی انتقال نمایشگاه از محل فعلی، شهرداری تهران ملزم به انجام مطالعات امکان‌سنجی انتقال نمایشگاه شد.

وی افزود: در سال ۸۳ هم شورای شهر تهران مصوبه‌ای با عنوان الزام شهرداری تهران به جلوگیری از برگزاری نمایشگاه‌ها در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران داشت که صراحتاً شهرداری را مکلف کرد تا از برگزاری نمایشگاه در محل مذکور جلوگیری کند.

نژادبهرام با اشاره به بندهای ۲۷ و ۲۸ مصوبه‌‌ی شورای عالی هماهنگی ترافیک تصریح کرد: بر این اساس باید جهت برگزاری هرگونه نمایشگاه در سطح تهران، مجوز آن به شورای حمل‌ونقل ارائه شود.

وی تصریح کرد: علی‌رغم تذکر رئیس شورای شهر و وزیر کشور در خصوص برگزاری نمایشگاه الکامپ که بزرگ‌ترین رویداد تجاری در عرصه‌ی تولید عرضه‌ی محصولات و خدمات الکترونیک و کامپیوتر کشور است، متاسفانه با اصرار سازمان توسعه‌ی تجارت این نمایشگاه از تاریخ ۶ مرداد در قلب تهران آغاز به کار کرده و شهرداری در این زمینه پیگیری لازم را نداشته است.

وی با تاکید بر این‌که شهرداری مکلف به جلوگیری از ایجاد مزاحمت و تعطیلی اماکنی است که به نحوی موجب بروز مزاحمت برای ساکنان شهرها می‌شود، گفت: تکلیف برای شهرداری تهران روشن است، لذا بدین وسیله ضمن ارائه‌ی تذکر به وزارت صنعت مبنی بر مر قانون، به شهرداری تهران تذکر داده می‌شود تا نسبت به جلوگیری از بروز چنین مزاحمت‌هایی اهتمام جدی داشته باشد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *