اخبار استارتاپی

پیشخوان مشاوره کسب‌ و کار به شرکت‌های دانش بنیان ارائه می‌شود

مشاوره‌های لازم در حوزه کسب‌ و کار و تحلیل ریسک در قالب پیشخوان‌های مشاوره‌ی تخصصی به شرکت‌های دانش بنیان ارائه می‌شود.

اکودی‌ام

به گزارش اکوموتیو، مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به‌منظور برنامه‌ریزی استراتژیک و توسعه‌ی کسب‌ و کار شرکت‌های دانش‌بنیان، اقدام به راه اندازی پیشخوان مشاوره کسب‌ و کار در ۱۸ سرفصل با استفاده از مشاورین خبره کرده است.

راه اندازی هر کسب‌ و کار جدید، نیازمند تهیه‌ی طرح کسب و کار جامعی است که اموری مانند مدل کسب و کار، تخصیص منابع، تمرکز بر روی نقاط کلیدی موفقیت، کسب آمادگی برای برخورد با تهدیدها و بهره‌برداری از فرصت‌ها را مورد بررسی قرار دهد.

طرح کسب‌ و کار در واقع راهنمای مسیر تجاری‌سازی و بیان‌کننده نقاط ضعف و قوت طرح است. علاوه بر این می‌توان از طرح کسب‌ و کار به‌عنوان ابزاری ارتباطی برای انتقال اطلاعات به طیف وسیعی از افراد مانند سرمایه‌گذاران، شرکای تجاری آینده، کارکنان و مدیران نیز استفاده کرد.

بر اساس این گزارش، شرکت‌های دارای تأییدیه دانش بنیان از طرف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری می‌توانند به‌صورت رایگان از خدمات مشاوره‌ی صادرات بهره‌مند شوند. سقف استفاده‌ی رایگان از خدمات پیشخوان مشاوره، برای هر حوزه ۲ جلسه مشاوره در ماه است.

عنوان سرفصل‌ها

ارجاع کار و معاملات دولتی (مناقصات)، استراتژی و توسعه کسب‌ و کار، بازاریابی و فروش، تأمین مالی و سرمایه‌پذیری حقوقی، گمرک و واردات، مالیاتی و مدیریت و ساختار سازمانی، منابع انسانی و آسیب‌شناسی، هم‌چنین بیمه‌ی تأمین اجتماعی از عناوین سرفصل‌های پیشخوان مشاوره‌ی کسب‌ و کار هستند که می‌توان به آن اشاره کرد.

تحقیقات بازار، استقرار در مراکز رشد و پارک‌ها، مشاوره استقرار در فضاهای صنعتی و نیمه‌صنعتی استان تهران، مشاوره‌ی ورود به بورس و فرابورس، مشاوره‌ی قیمت‌گذاری محصول و طراحی صنعتی و بسته‌بندی محصولات، هم‌چنین پیشخوان مشاوره‌ی توسعه‌ی فنی محصولات در حوزه‌ی فناوری اطلاعات و ارتباطات و مشاوره مالکیت فکری از دیگر عنوان‌های این پیشخوان به شمار می‌روند که می‌توان به آن اشاره کرد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
ایسنا
نمایش بیشتر

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا