اخبار استارتاپی

۱۰ شرکت دانش بنیان فناوری اطلاعات به نمایشگاه جیتکس می‌روند

رئیس اتحادیه صادرکنندگان نرم افزار از برگزاری پاویون رسمی ایران در سی و هشتمین نمایشگاه جیتکس در مهر ماه و حضور ۱۰ شرکت‌ دانش بنیان حوزه فناوری اطلاعات در این رویداد خبر داد.

محمدرضا طلایی رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم افزار در حاشیه‌ی خبرهای مرتبط با نمایشگاه جیتکس گفت: با حمایت مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صندوق نوآوری و شکوفایی، صندوق صادرات، مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد و فدراسیون فاوای ایران، پاویون رسمی ایران در جیتکس دوبی برپا می‌شود.

وی توضیح داد: اتحادیه‌ی تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم افزار ایران، با مجوز سازمان توسعه‌ی تجارت ایران و با همکاری کمیسیون فناوری اطلاعات و اقتصاد رسانه‌ی اتاق بازرگانی و سایر تشکل‌های ICT اتاق بازرگانی ایران، برای چهارمین سال متوالی پاویون جمهوری اسلامی ایران را در بزرگ‌ترین رویداد آسیا و شمال آفریقا برگزار می‌کند.

رئیس اتحادیه‌ی تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم‌افزار گفت: با حمایت سازمان توسعه‌ تجارت برای مشارکت کنندگان در پاویون جمهوری اسلامی ایران، ۳۰ تا ۵۰ درصد هزینه‌های غرفه به صورت یارانه تا سقف ۲۰ میلیون تومان پرداخت می‌شود که با توجه به جدیت اتاق بازرگانی ایران، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت ارشاد اسلامی و سازمان توسعه تجارت برای حمایت، امیدواریم حضور در نمایشگاه امسال نسبت به سال گذشته اندکی ارزان‌تر تمام شود.

طلایی افزود: در سال گذشته پاویون جمهوری اسلامی ایران برای معرفی توانمندی‌های تولیدی و صادراتی فعالان صنعت فاوای ایران در این نمایشگاه برگزار شد و امسال نیز به رغم افزایش نرخ ارز، با ارائه‌ی تسهیلاتی با کیفیت سال‌های قبل برگزار خواهد شد.

وی گفت: ۱۰ شرکت دانش بنیان با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ۵ موسسه‌ی فرهنگی دیجیتال با حمایت مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال و ۴ شرکت فناورانه تحت عنوان پاویون جمهوری اسلامی ایران در این رویداد مهم فناوری منطقه حضور خواهند داشت.

حضور بازدیدکننده‌های تخصصی زمینه‌ساز معرفی صنعت ICT ایران در خارج از کشور

رئیس اتحادیه‌ی تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم‌افزار ایران با اشاره به این‌که ۴۷۰۰ شرکت از ۱۰۰ کشور جهان در جیتکس حضور دارند، افزود: این نمایشگاه بیش از ۱۰۰ هزار بازدید کننده‌ی تخصصی از ۱۴۰ کشور دارد و در نتیجه محل مناسبی برای معرفی پتانسیل‌های صنعت ICT ایران در خارج از کشور است.

طلایی با بیان این‌که حضور ایران در قالب پاویون رسمی کشور در این نمایشگاه، نشان از فعال بودن صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور دارد و باعث کاهش هزینه‌های حضور در نمایشگاه های تخصصی می‌شود، گفت: در ۳ سال گذشته به صورت مستمر در کنار پاویون ایران در نمایشگاه جیتکس، همایش معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و کسب و کار ایران نیز در روز سوم نمایشگاه برگزار شده که امسال نیز برگزار می‌شود و از شرکت‌های خارجی نیز برای شرکت در این همایش دعوت خواهد شد تا امکان ملاقات‌های رودررو نیز برای شرکت‌های ایرانی فراهم شود.

رئیس اتحادیه‌ی تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم‌افزار اضافه کرد: تمرکز نمایشگاه امسال بر هوش مصنوعی و شهرسازی هوشمند است تا نشان دهد چگونه صنایع مختلف می‌توانند از صنعت ارتباطات وفناوری اطلاعات استفاده کنند. نمایشگاه های معتبر فاوا در سطح جهان می‌توانند به صاحبان صنایع مختلف جهت کاهش هزینه‌های تولید، افزایش بهره‌وری و افزایش کیفیت محصولات کمک کنند.

سی‌ و هشتمین نمایشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات جیتکس از ۲۲ تا ۲۶ مهرماه در مرکز تجارت جهانی دوبی در موضوعات کامپیوتر و آخرین دستاوردهای فناوری حوزه‌های اینترنت اشیاء، شهر هوشمند، هوش مصنوعی، هواپیماهای بدون سرنشین، سخت‌افزار، نرم‌افزار، نرم‌افزار تلفن همراه، بازی‌های رایانه‌ای، لپ‌تاپ و تبلت، گوشی تلفن همراه، زیر ساخت و شبکه‌های ارتباطی، تکنولوژی صوتی و سایر خدمات اینترنتی برگزار می‌شود.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
مهر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *