اخبار استارتاپی

سند پیش نویس ارزهای دیجیتال به شورای عالی فضای مجازی نرفته است

دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: آیین‌نامه اتصال بانک های دولت فردا عصر در جلسه شورای عالی فضای مجازی تصویب می‌شود.

اکودی‌ام

به گزارش اکوموتیو، ابوالحسن فیروزآبادی با بیان این که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در اجرای آیین‌نامه اتصال بانک های دولت همکاری خواهد کرد، گفت: کارهای تخصصی آیین‌نامه در کارگروه‌های تخصصی مرکز ملی فضای مجازی انجام شده است. فردا عصر در شورای عالی فضای مجازی تشکیل جلسه می‌دهیم تا این آیین‌نامه تصویب شود.

وی هم‌چنین درباره‌ی سند پیش نویس ارزهای دیجیتال گفت:  هنوز سند این پیش‌ نویس به شورای عالی فضای مجازی نرفته است اما در دستور کار قرار دارد. پیشنهاد ما در مرکز ملی فضای مجازی این است که ارزهای دیجیتال در کشور سامان‌دهی شوند؛ چرا که به نظر می‌رسد این فناوری در آینده‌ی نزدیک به صورت گسترده چه در حوزه‌ی پولی، چه در حوزه‌ی عقد قراردادها و چه در حوزه‌های دیگر در دنیا استفاده می‌شود.

رئیس مرکز ملی فضای مجازی ادامه داد: ما باید به‌تدریج برای ارزهای دیجیتال در کشور آمادگی به دست آوریم؛ چراکه این احتمال هست که در آینده ارزهای دیجیتال در کشور فراگیر شود و آن‌گاه مجبور شویم از ارزهای دیجیتال وارداتی استفاده کنیم. ما در تلاش هستیم هم تولید بیت‌ کوین (ماینینگ) در کشور مجاز شود و هم بتوانیم از مراکز مبادله بیت کوین برخوردار شویم.

وی افزود: البته تولید بیت کوین در کارگروه‌های تخصصی مرکز ملی فضای مجازی تصویب شده اما بحث مراکز مبادله بیت کوین هنوز نهایی نشده است.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
نمایش بیشتر

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا