آزمون‌های کارآفرینیچندرسانه ای

آزمون سنجش میزان وقت شناسی

آیا همیشه مثل خرگوش سفید "آلیس در سرزمین عجایب" در حال دویدن هستید؟

وقت شناسی در ارتباط با دیگران مفهومی جهانی نیست و در ملل مختلف و از منطقه‌ای به منطقه‌ی دیگر تفاوت دارد. مثلا در آمریکای لاتین یا کشورهای حاشیه‌ی اقیانوس آرام زندگی مردم با سرعت مختلفی پیش می‌رود و همه‌ی مردم نمی‌توانند وقت شناس باشند. بنابراین مفهوم وقت شناسی در این منطقه فاز به فاز است. البته این به معنای تغییر ارزش وقت شناسی در این مناطق نیست؛ بلکه عرف جوامع نظیر دست دادن هنگام ملاقات، روبوسی یا استفاده از پوشش توسط زنان با هم تفاوت دارد.

لرد نلسون یکی از تاثیرگذارترین قهرمانان دریایی می‌گوید: همیشه یک ربع زودتر از ساعت مقرر حاضر می‌شدم و این دقیقا همان چیزی است که از من یک مرد بزرگ ساخت.

از آن‌جایی که در محیط کسب و کار در هر ثانیه با چالش و رقابت مواجه خواهیم شد؛ روش‌های سنتی، طول عمر کوتاه‌تری پیدا می‌کنند و کسانی که با تغییرات پیش نروند، عقب خواهند ماند. یکی از مهم‌ترین و بارزترین موانع موفقیت در این بازار، عدم مدیریت وقت شناسی است. به خاطر این شرایط غیر قابل کنترل، باید با زمان کار کنیم و هر چه درک بهتری از زمان داشته باشیم و بدانیم ما با زمان کار می‌کنیم و نه در مقابل آن، بهتر می‌توانیم مدیریت کارها را در دست بگیریم.

مدیریت زمان یکی از دغدغه‌های جدایی‌ناپذیر در تجارت و کسب و کار بوده و پارامتری مهم در اجرایی شدن برنامه‌های کسب و کار است. مدیریت زمان یک هدف نیست بلکه ابزاری است که به کمک استراتژی‌های آن می‌توان نیل به هدف را بسیار آسان‌تر نمود.

تاخیر در هر قرار ملاقات یا هر رویداد برای خود شما هم استرس زاست و می‌تواند دیگران را در مورد این‌که می‌توانند روی شما حساب کنند یا نه به شک بیندازد. شما می‌توانید خوش قول باشید، اما وقت شناسی ویژگی‌ای است که به طور طبیعی در همه‌ی اشخاص وجود ندارد. خبر خوب این است که با تغییر برخی عادات و با به کار گیری چند استراتژی می‌توانید وقت شناس شوید و وقت شناس هم بمانید.

“وقت” در جوامع امروزی بسیار ارزشمند است. افرادی که توانایی استفاده‌ی بهینه از زمان را دارند و می‌توانند کارهایشان را زمان‌بندی کنند، افرادی موفق هستند و سایرین تمایل دارند با آن‌ها همکاری نمایند. شما چه سرعتی را برای زندگی خودتان انتخاب کرده‌اید؟ ۱۲ پرسشی که در اینجا آمده، پرسش‌هایی هستند که در دانشگاه استنفورد برای اندازه گیری اهمیت زمان برای افراد استفاده می‌شود.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *