اخبار استارتاپیاخبار سرمایه گذاری خطرپذیر

تسهیلات مالی برای شرکت‌کنندگان تله کام ۲۰۱۸

صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک (صحا) با هدف حمایت از تولیدکنندگان داخلی و ارائه‌کنندگان خدمات بومی شده در نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع مخابرات و اطلاع‌رسانی (تله‌کام ۲۰۱۸) حمایت می‌کند.

صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک (صحا) با هدف حمایت از تولیدکنندگان داخلی و ارائه‌کنندگان خدمات بومی شده توسط شرکت‌های داخلی از تعدادی از متقاضیان حضور در نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع مخابرات و اطلاع‌رسانی (تله کام ۲۰۱۸) حمایت می‌کند.

به گزارش اکوموتیو، مهندس فرصاد جان احمدی، رئیس اداره ارزیابی طرح‌های صحا با بیان این مطلب گفت: پیرو تفاهم‌نامه با سندیکای صنعت مخابرات و با هدف ایجاد شرایط برابر برای شرکت‌کنندگان در نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع مخابرات و اطلاع‌رسانی(تله کام ۲۰۱۸)، تسهیلاتی جهت حضور در این نمایشگاه در نظر گرفته شده است.

وی افزود: این تسهیلات با نرخ سود مناسب در دو قسط مساوی پرداخت می‌شود و بازپرداخت آن طی ۱۰ قسط پیش‌بینی شده است.

رئیس اداره‌ی ارزیابی طرح‌های صحا خاطرنشان کرد: تسهیلات شرکت در نمایشگاه داخلی و خارجی از جمله خدمات ویژه صحا به شرکت‌های حوزه الکترونیک، مخابرات و فناوری اطلاعات با هدف توسعه بازار بنگاه‌های صنایع الکترونیک است که صندوق در کنار آن، تسهیلات ویژه‌ای برای نمونه‌سازی و تحقیقات کاربردی، اخذ تائیدیه‌های فنی و کیفی داخلی و بین‌المللی، تجهیز آزمایشگاه‌های تخصصی و مرجع، آموزش‌های تخصصی کوتاه‌مدت اختصاص می‌دهد.

به گفته‌ی جان احمدی در دو سال گذشته صحا با همکاری سندیکای صنعت مخابرات، به متقاضیان دو دوره گذشته تسهیلات حضور در نمایشگاه ارائه کرد که با استقبال شرکت‌های حوزه مخابرات و اطلاع‌رسانی روبه‌رو شد.

رئیس اداره‌ی ارزیابی‌ طرح‌های صحا تصریح کرد: متقاضیان می‌توانند به وب‌گاه صحا بخش تسهیلات ویژه مراجعه کرده و پرسشنامه «شرکت در نمایشگاه» را تکمیل کرده و از طریق سامانه خدمات الکترونیک به صندوق ارسال کنند.

وی با بیان اینکه روند حمایتی صحا در سال‌های اخیر نشان می‌دهد که تسهیلات مالی اعطایی در سه سال اخیر از ۱۳۰ درصد مجموع تسهیلات قبلی طی ۱۶ سال فعالیت پیشی گرفته است، افزود: به طوری‌که تنها در سال گذشته، از ۱۶۷ شرکت فعال صنایع الکترونیک کشور ، به میزان نزدیک به هزار میلیارد ریال حمایت صورت گرفته است.

وی افزود: هم‌چنین در بخش ضمانت‌نامه، صحا موفق به صدور ۱۵۶ فقره ضمانت‌نامه به ارزش ۶۲۰ میلیارد ریال شده است که این میزان امکان گرفتن بیش از ۴۷۰۰ میلیارد ریال قرارداد را توسط صنایع الکترونیک کشور میسر کرده است. ضمانت‌نامه‌های صادر شده صحا در سه سال اخیر بیش از ۵ برابر ضمانت‌نامه‌های صادرشده ۱۶ سال قبل از آن بوده است.

بر اساس اعلام روابط عمومی صحا، نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع مخابرات و اطلاع رسانی(تله کام ۲۰۱۸)، طی روزهای ۱۱ تا ۱۴ مهرماه در محل نمایشگاه های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود و غرفه‌ی صحا نیز در سالن ۱۰-۱۱ واقع شده است.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
ایسنا
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *