اخبار استارتاپیاخبار سرمایه گذاری خطرپذیر

۲۵۰ ایده روی پلتفرم سرمایه گذاری معاونت علمی

معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از قرار گرفتن ۲۵۰ ایده روی پلتفرم ویژه سرمایه گذاری این معاونت خبر داد.

اکودی‌ام

علیرضا دلیری اعلام کرد که بر اساس قراردادی که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با شرکت «کارن کراد» منعقد کرده‌ است پلتفرم  این شرکت برای ارتباط بین سرمایه‌گذاران و کسب و کارها فعالیت خود را آغاز کرده است. به گفته معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هر چند این پلتفرم به طور رسمی از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری رونمایی نشده اما تاکنون ۲۵۰ ایده روی این پلتفرم قرار گرفته است تا کسانی که قصد سرمایه گذاری روی این ایده‌ها را دارند بتوانند به راحتی از بین آنها انتخاب کنند.

دلیری در پاسخ به این سوال که آیا زمان رونمایی رسمی این پلتفرم مشخص شده است یا خیر، گفت: «‌منتظر فعال‌تر شدن و توسعه این پلتفرم هستیم. به محض اینکه ایده‌های بیشتری روی آن قرار بگیرد و بتواند با صندوق‌های سرمایه گذاری، شتابدهنده ها، پارک‌های فناوری و نهادهای بیشتری متصل شود ما هم می‌توانیم در هفته‌های آینده به صورت رسمی آن را رونمایی کنیم.»

دلیری همچنین در پاسخ به سوال دیگر که آیا این پلتفرم ویژه سرمایه گذاری بعد از رونمایی توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با نام کران کراد به فعالیت خود ادامه خواهد داد یا خیر، اعلام کرد: «ممکن است نام این پلتفرم تغییر کند. ضمن اینکه برنامه ما ایجاد ۳ سامانه سرمایه گذاری است تا این حوزه رقابتی‌تر شده و انحصار از بین برود.»

 اواسط آذر ماه علیرضا دلیری معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفته بود این معاونت به زودی از پلتفرم ویژه سرمایه‌گذاری خود برای اتصال سرمایه گذاران و سرمایه پذیران رونمایی خواهد کرد. به گفته او علاوه ‌بر حضور شرکت‌های مشاوره‌ای، اعتبارسنجی و ارزش گذاری در این پلتفرم در راستای ایجاد فهم مشترک بین سرمایه گذاران و سرمایه پذیران، VCها (سرمایه‌گذاران جسورانه) نیز نقش اصلی را در این پلتفرم خواهند داشت.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
نمایش بیشتر

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا