اخبار استارتاپی

گسترش همکاری پارک ملی علوم و فناوری های نرم با پارک فناوری تهران

تفاهم‌نامه همکاری با هدف هم‌افزایی ظرفیت‌های کاربردی و کارآفرینی در حوزه‌های مختلف فناوری‌های نرم و صنایع خلاق و فرهنگی بین پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی و پارک علم و فناوری دانشگاه تهران امضا شد.

تفاهم‌نامه همکاری با هدف هم‌افزایی ظرفیت‌های کاربردی و کارآفرینی در حوزه‌های مختلف فناوری‌های نرم و صنایع خلاق و فرهنگی بین پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی و پارک فناوری دانشگاه تهران امضا شد.

این تفاهم‌نامه در راستای برگزاری نشست‌های مشترک، عقد قراردادهای مشترک، سرمایه گذاری مشترک در پروژه‌ها و طرح‌های تخصصی؛ همچنین برگزاری رویدادها (استارتاپ ویکند، همایش، اتاق سرمایه و غیره) به صورت مشترک و برگزاری دوره‌های توانمندساز آموزشی عمومی و تخصصی در حوزه‌های مختلف فناوری‌های نرم و صنایع خلاق و فرهنگی به امضا رسید.

دکتر ایمانی خوشخو، رئیس پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی در این مراسم با بیان این موضوع که این پارک به عنوان تخصصی‌ترین پارک حوزه صنایع خلاق و فرهنگی در حال فعالیت است، افزود: جهاد دانشگاهی از دیرباز نهادی است که به موضوعات زمین مانده می‌پردازد و آغازگر حوزه‌های نوین در کشور است.

ایمانی خوشخو همچنین عنوان کرد: ایران علی‌رغم وجود پشتوانه غنی فرهنگی و پتانسیل‌های بی‌نظیر هنری نسبت به سایر کشور ها، سهم بسیار ناچیزی در ایجاد درآمد از این بخش‌ها دارد و این قابل قبول نیست.

وی اضافه کرد: پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی با هدف تبدیل ایده‌های خلاق و فرهنگی به محصول و تولید ثروت از این مسیر گام برمی‌دارد و به دنبال گسترش همکاری‌های خود در سطوح مختلف ملی و بین‌المللی با سایر نهادها، سازمان‌ها، پارک‌ها و موسسات است.

دکتر زارعی، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران نیز با تاکید بر ظرفیت‌های طرفین در حوزه فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی گفت: در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران حوزه فناوری‌های نرم جایگاه ویژه‌ای دارد و با عنایت به تخصص پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی در این حوزه‌ها می‌توان آینده روشنی را برای این همکاری‌ها متصور شد.

وی با بیان این موضوع که هم‌افزایی و مشارکت در پروژه‌ها و فعالیت‌ها رشد و توسعه را سرعت می‌بخشد، افزود: جهاد دانشگاهی سابقه درخشانی در حوزه‌های نوین و موضوعات جدید دارد و امید است آغاز این همکاری نویدبخش اتفاقات خوبی در آینده باشد.

بر اساس اعلام روابط عمومی پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی، طرفین حداکثر ظرف مدت ۲ هفته بعد از امضای تفاهم‌نامه باید نسبت به معرفی نماینده خود جهت تشکیل کمیته اجرایی تفاهم‌نامه اقدام کنند تا نمایندگان به طور منظم و حداکثر هر ۲ ماه یکبار طی جلسه‌ای فعالیت‌های مشترک پیشنهادی را بررسی کرده و بعد از تایید رؤسای دو مجموعه به آن بپردازند.

مدت این تفاهمنامه به مدت 2 سال است که با موافقت طرفین می‌تواند تمدید شود.

منبع
ایسنا
برچسب ها

مهسا رستمی

دانشجوی دانشگاه تهران، علاقه‌مند به تحولات اکوسیستم کارآفرینی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *