اخبار استارتاپی

سه دانشگاه میزبان رویدادهای کارآفرینی نانو می‌شوند

در ماه‌های بهمن و اسفند از سوی ستاد توسعه فناوری نانو سه رویداد کارنو در تهران، کرمان و کرج با رویکرد تغییر نگرش نسبت به فضای کسب و کار برگزار می‌شود.

ستاد ویژه‌ توسعه فناوری‌ نانو در ماه‌های بهمن و اسفند سه رویداد کارنو را در تهران، کرمان و کرج برگزار خواهد کرد و ثبت‌نام در این رویدادها آغاز شده است. ثبت‌نام زودهنگام مشمول تخفیف خواهد بود.

دانشگاه‌های صنعتی امیرکبیر، شهید باهنر کرمان و مرکز تربیت مربی کشور (کرج) میزبان سه رویداد کارنو تا پایان سال خواهند بود.

ثبت نام در این رویدادهای سه‌روزه آغاز شده‌است و در صورت به حد نصاب رسیدن تعداد شرکت‌کنندگان، ثبت‌نام به‌صورت خودکار مسدود خواهد شد.

رویداد کارنو (دارای استاندارد سازمان فنی‌وحرفه‌ای کشور)  یکی از برنامه‌های آموزشی ستاد ویژه توسعه فناوری‌ نانو با رویکرد تغییر نگرش نسبت به فضای کسب و کار است که تا کنون ۳۱ دوره در دانشگاه‌ها و مراکز فنی و حرفه‌ای کشور برگزار شده‌ است. در این رویدادها با استفاده از تجارب اساتید مجرب و کارآزموده، مفاهیم شروع یک کسب و کار، از پرورش ایده تا چگونگی نوشتن بوم کسب ‌وکار، تجاری سازی و بازاریابی محصول، تیم‌سازی، آشنایی با مالکیت فکری و چگونگی جستجو و ثبت پتنت آموزش داده می‌شود.

در این رویداد سه‌روزه، فضای ورود به کسب و کار شبیه‌سازی شده و شرکت‌کنندگان با ادبیات و همچنین چالش‌های ایجاد یک کسب و کار آشنا و محتوای آموزشی این رویداد در قالب کارگاه‌های آموزشی، مشاوره‌ها و همچنین مسابقه کسب و کار به شرکت‌کنندگان ارائه می‌شود. در روز پایانی نیز شرکت‌کنندگان ایده‌های خود را در مقابل داوران ارائه می‌کنند و تیم‌های برتر معرفی و به آنها جوایزی اهدا می‌شود.

آشنایی با مدل بوم کسب و کار، آشنایی با مباحث مالکیت فکری، آشنایی با جستجو و ثبت پتنت، آشنایی با روش‌های بازاریابی و تجاری سازی، آشنایی با کارآفرینان موفق، شناخت توانمندی‌های فردی و شخصیتی، کار تیمی، حل مسئله و خلاقیت، مدیریت هزینه و خرید و تفکر تحلیلی و تصمیم‌سازی از برنامه‌ها و کارگاه‌های آموزشی این رویداد به شمار می‌رود.

در این رویداد علاوه بر گواهینامه ستاد فناوری نانو، گواهینامه‌ سازمان فنی‌وحرفه‌ای کشور با کد بین‌المللی ارائه می‌شود. همچنین افراد توانمند و جویای کار به منظور اشتغال در شرکت‌های دانش بنیان، به مجموعه‌های متقاضی نیرو و یا کارورز معرفی می‌شوند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
ایسنا
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *