اخبار استارتاپی

استارتاپ ویکند امنیت سایبری در دانشگاه خوارزمی برگزار می‌شود

رئیس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه خوارزمی گفت: پنجمین استارتاپ ویکند «شروع کن» به همت دانشگاه خوارزمی با رویکرد امنیت شبکه و فضای مجازی، از ۱۰ تا ۱۲ بهمن در این دانشگاه برگزار می‌شود.

امیدمهدی عبادتی گفت: پنجمین استارتاپ ویکند «شروع کن» به همت دانشگاه خوارزمی از ۱۰ تا ۱۲ بهمن با رویکرد امنیت شبکه و فضای مجازی برگزار می‌شود.

وی در ادامه افزود: طبق برنامه استارتاپ ویکندهایی که در تمام دنیا طی سه روز متوالی برگزار می‌شوند و افراد فرصت دارند در ۵۴ ساعت ایده‌های خود را مطرح کنند و گروه‌های خود را تشکیل دهند، این استارتاپ ویکند هم از چهارشنبه شروع می‌شود و جمعه شب به پایان می‌رسد.

عبادتی اظهار کرد: این استارتاپ ویکند قرار است با موضوع اصلی امنیت سایبری و امنیت شبکه برگزار شود و حوزه گسترده‌ای را در بر می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: طبق استاندارد افرادی که در این استارتاپ ویکند شرکت می‌کنند، می‌تواند در ابتدا ایده‌های خود را مطرح کنند سپس با تشکیل تیم‌های هفت یا هشت نفره به پرورش ایده‌های خود بپردازند.

عبادتی افزود: تیم‌ها در روز سوم باید به یک نمونه اولیه از ایده خود برسند تا در نهایت و پس از داوری، سه ایده برتر در حوزه امنیت سایبری انتخاب شود.

رئیس مرکز آی تی دانشگاه خوارزمی در ادامه خاطر نشان کرد: هدف از برگزاری این استارتاپ ویکند به عنوان اولین استارتاپ ویکند با موضوع امنیت سایبری، این است که بتوانیم یک سری ایده‌های نو در حوزه امنیت سایبری را به وجود بیاوریم و در نهایت بتوانیم شرکت‌های سرمایه گذاری خصوصی را به ایده‌پردازان متصل کنیم تا به ایجاد شرکت‌های دانش بنیان در حوزه امنیت سایبری منجر شود.

عبادتی به وضعیت دانشگاه خوارزمی در حوزه آی تی اشاره و تصریح کرد: دانشگاه خوارزمی طی چندسال گذشته جهش بسیار خوبی در حوزه علمی، پژوهشی، کارآفرینی، راه‌اندازی مرکز رشد و تاسیس مرکز تخصصی امنیت شبکه در دانشگاه داشته است.

وی افزود: در گذشته چنین فعالیت‌هایی وجود نداشت، اما اکنون فقط در مرکز تخصصی آپا ۱۰ دانش‌آموخته در حوزه امنیت سایبری کار می‌کنند و همین باعث شده دانشگاه خوارزمی در زمینه امنیت سایبری در جایگاه نخست استان قرار داشته باشد؛ در سال ۹۸ هم این مرکز چشم‌اندازی برای طرح‌های امنیت سایبری کشور دارد که امیدواریم با حمایت وزارت ارتباطات به سرانجام برسد.

عبادتی در پایان گفت: امیدواریم در این بخش بتوانیم سرمایه گذارهایی در بخش خصوصی داشته باشیم تا نیروهایی توانمند و شرکت‌های دانش‌بنیان در این حوزه شکل بگیرد و خلأهایی که در کشور وجود دارد پر شود.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
ایسنا
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *