اخبار استارتاپی

حمایت دولت از شرکت های فعال در پارک‌های علم و فناوری دیجیتال

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مدیران با شرکت های فناوری اطلاعات در خصوص واگذاری فضا و تجهیزات همراهی کنند.

خدمات حقوقی کسب و کار

محمد جواد آذری جهرمی صبح دوشنبه در مراسم افتتاح اولین پارک فناوری توسعه اقتصاد دیجیتال در مشهد اظهارکرد: طی سال‌های گذشته با استفاده از پول نفت شبکه حمل و نقل در کشور شکل گرفت ولی هیچگاه نتوانستیم خدمت مناسب را به مردم ارائه دهیم.

وی افزود: در همین شرایط یک شرکت خصوصی با تکیه بر فناوری اطلاعات و خلاقیت بدون داشتن یک ماشین همه موانع حمل و نقل را حل می‌کند.

وزیر ارتباطات گفت: امروز تمام شهرهای کشور به نسل سوم و چهارم اینترنت مجهز هستند و ۷۵ میلیون کاربر داریم که ظرفیت بزرگی است. امروز ۲۵۰ هزار اپلیکیشن ایرانی داریم و خراسان نقش خوبی در این حوزه داشته و برای رشد کسب و کارها مناسب است.

وی بیان کرد: وظیفه دولت در این حوزه اجرا نیست و باید نقش قانون گذار و تسهیل گر داشته باشد و ما تلاش می کنیم این مهم را در وزارت ارتباطات به انجام رسانیم.

وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد: تاکنون ۴ هزار میلیارد تومان درآمد به خزانه واریز کردیم و تنها هزار میلیارد تومان آن به وزارت ارتباطات بازگشته و با این پول باید زیرساخت ها را توسعه دهیم و صنعت فضایی را نیز به پیش ببریم.

جهرمی ادامه داد: خواسته جوانان از ما رفع موانع و قرار دادن امکانات در ابتدای کار است و در این راستا تصمیم گرفتیم فضاهای مازاد در وزارت ارتباطات را تجهیز ودر اختیار شرکت های جدید قرار دهیم.

وی تاکید کرد: در این راستا مجوز خوبی نیز برای استفاده از معافیت شرکت های علم و فناوری از مالیات گرفته ایم. برای اجرای این کار ۲ مدیر را در خراسان رضوی عزل کردم؛ زیرا فکر می کردند این فضاها ارث پدری آنهاست و اگر مدیری در هرجای کشور مقاومت کند تغییر خواهد کرد.

وزیر ارتباطات گفت: نگاه سنتی و فئودالی که اگر مدیری املاک بیشتر داشته باشد قوی تر است را قبول نداریم و دیدگاه واگذاری فضاها به بخش خصوصی را با قوت ادامه می‌دهیم.

جهرمی با اشاره به فعالیت پارک های علم و فناوری دیجیتال در کشور گفت: شرکت‌هایی با سرمایه اولیه ۳۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان به این پارک ها وارد شده و حمایت لازم از آنها تارسیدن به سرمایه ۵ میلیارد تومانی ادامه خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: دسترسی به این پارک ها برای همه شرکت های دارای شرایط ممکن خواهد بود و هر شرکتی که مرتبط با مدیران وزارت ارتباط باشد حق حضور در این مراکز را نخواهد داشت.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
مهر
نمایش بیشتر

سید وحید مرتضوی

مدیر محتوای اکوموتیو، کارشناسی ارشد بهینه سازی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا