اخبار استارتاپی

نشست کمیته اقتصاد دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

نخستین جلسه کمیته امور اقتصاد دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی به منظور بررسی طرح‌های اقتصادی دانشگاه برگزار شد.

به گزارش اکوموتیو اولین جلسه کمیته امور اقتصاد دانش بنیان دانشگاه آزاد با حضور پیام نجفی مدیرکل امور اقتصادی دانش بنیان و سرمایه گذاری این دانشگاه در راستای بررسی طرح های اقتصادی دانشگاه برگزار شد.

وی در این جلسه با اشاره به ابلاغ شیوه‌نامه فعالیت‌های اقتصاد دانش بنیان و سرمایه گذاری دانشگاه آزاد اسلامی از سوی رئیس دانشگاه، گفت: در این شیوه‌نامه مقرر شده ذیل شورای اقتصاد دانش بنیان، سه کمیته «سرمایه گذاری»، «دانش بنیان» و «ارزیابی» تشکیل شده و طرح‌های دانش بنیان دانشگاه آزاد را بررسی کنند.

نجفی با بیان اینکه طرح‌های دانش بنیان واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی ابتدا به شورای امور اقتصاد دانش بنیان ارجاع می‌شود، خاطرنشان کرد: طرح‌ها پس از بررسی در این شورا، به کمیته‌ها ارجاع شده و پس از ارزیابی و بررسی نهایی، برای مشارکت دانشگاه در طرح‌های اقتصادی تصمیم‌گیری لازم اتخاذ می‌شود.

مدیرکل امور اقتصادی دانش بنیان و سرمایه گذاری دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه اولین جلسه کمیته دانش بنیان در راستای ابلاغ «شیوه‌نامه فعالیت‌های اقتصاد دانش بنیان و سرمایه گذاری دانشگاه آزاد اسلامی» برگزار شده، ابراز امیدواری کرد با برگزاری جلسات مستمر، فعالیت‌های دانش بنیان و درآمدهای دانشگاه افزایش یابد.

در این جلسه، داود ثمری مدیرکل مراکز تحقیقاتی و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه کمیته‌های تخصصی دانش بنیان، فعالیت‌ها را تخصصی‌تر پیگیری می‌کند، گفت: حضور افراد متخصص در این کمیته‌ها باعث خواهد شد طرح‌های دانش بنیان به سمت تجاری سازی پیش برود.

وی با بیان اینکه زیرساخت‌های لازم در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی برای امور اقتصاد دانش بنیان فراهم شده است، ابراز امیدواری کرد که با ابلاغ شیوه‌نامه فعالیت‌های اقتصاد دانش بنیان و سرمایه گذاری دانشگاه آزاد اسلامی، طرح‌های دانش بنیان در واحدهای دانشگاه عملیاتی و تجاری سازی شود.

ثمری تأکید کرد: با تجاری سازی طرح‌های دانش بنیان، دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند به یکی از رسالت‌های اصلی خود که توسعه امور دانش بنیان است، دست یابد.

در این جلسه دو طرح دانش بنیان بررسی و تصمیم‌های لازم اتخاذ شد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *