اخبار استارتاپی

گسترش صدور ضمانت نامه‌های اعتباری برای شرکت های دانش بنیان

معاون تسهیلات و تجاری‌سازی صندوق نوآوری و شکوفایی از برنامه این صندوق برای صدور ضمانت‌نامه‌های اعتباری برای شرکت‌های دانش‌بنیان خبر داد.

اکودی‌ام

معاون تسهیلات و تجاری سازی صندوق نوآوری و شکوفایی در نشست مسئولان این صندوق با شرکت های دانش بنیان حوزه تجهیزات دوار و نیروگاهی با اشاره به اینکه صدور ضمانت نامه های اعتباری از قبیل گشایش اعتبار داخلی می تواند به عنوان جایگزینی برای تسهیلات در تأمین مواد اولیه مورد مصرف در شرکت های دانش بنیان باشد، گفت: این روش، روش خوب و کارآمدی برای شرکت ها به شمار می آید؛ زیرا اخذ تسهیلات روندی طولانی‌تر و هزینه های سربار زیادی دارد.

وی درباره چگونگی دریافت ضمانت نامه‌های اعتباری از بانک‌ها توضیح داد: در این زمینه طی تفاهم‌نامه‌هایی که با بانک‌ها به امضا رسانده‌ایم، ابتدا صندوق، اعتبارسنجی اولیه را انجام می‌دهد و حد اعتباری برای شرکت‌ها مشخص می‌کند و سپس سریعاً با یک نامه به صورت مستقیم جهت دریافت ضمانت‌نامه به بانک معرفی می‌شوند.

دکتر رضا قربانی داد: همچنین تسهیل در صدور ضمانت‌نامه بانکی از طریق مدل مشارکت در میزان ودیعه یکی از برنامه‌های صندوق نوآوری است، یعنی صندوق در بخشی از ودیعه‌گذاری که به نوع ضمانت‌نامه بستگی دارد، مشارکت می‌کند. بدین ترتیب به حفظ نقدینگی شرکت‌های دانش بنیان و تسهیل در ارائه ضمانت‌نامه کمک خواهد کرد.

قربانی به رایزنی‌های صندوق نوآوری و شکوفایی با تعدادی از بانک‌ها برای استقرار در محل این صندوق برای خدمات‌رسانی به شرکت‌های دانش بنیان اشاره کرد و یادآور شد: با تدبیری که اندیشیده شده است، شعب این بانک‌ها در حال انتقال به مجتمع شکوفایی شرکت‌های دانش بنیان هستند. همچنین شرکت‌های دانش بنیان، علاوه بر بهره‌مندی از خدمات بانکی در محل صندوق می‌توانند به نزدیکترین شعبه بانکی مراجعه و ضمانت‌نامه مورد نیاز خود را سریعاً دریافت کنند. در این زمینه تفاهم لازم با بانک‌های سراسر کشور انجام شده است.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
ایسنا
نمایش بیشتر

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا