اخبار استارتاپی

ارس ؛ میزبان کاروان علم و فناوری

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری برای افتتاح مرکز نوآوری و صندوق پژوهش وفناوری وارد استان آذربایجان شرقی شد.

ستاری و هیت همراه در نخستین بخش سفر خود از ساختمان تازه تأسیس مرکز رشد ارس بازدید کرد. «ارس» همچنین صاحب صندوق پژوهش و فناوری شد. این صندوق برای نخستین بار در استان آذربایجان شرقی، با هدف حمایت از کسب و کارهای دانش بنیان و نوپا و استارت آپی، با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بخش خصوصی ایجاد شده است.

در ادامه این سفر یک روزه، عملیات اجرایی «هاب تولید و صادرات محصولات دانش بنیان ارس» آغاز میشود. منطقه آزاد ارس به عنوان یکی از بسترهای تجاری کشور، دارای ظرفیت قابل توجهی برای صادرات محصولات دانش‌بنیان و تجارت فناورانه است.

ستاری همچنین با حضور در شهرک صنعتی سرمایه گذاری خارجی، به شرکت‌های دانش بنیان «صنعت پایا آذر سپهر» و «همگامان» می‌رود تا ضمن بازدید از توانمندی‌ها و دستاوردهای این دو شرکت دانش‌بنیان، با فعالان فناور گفت‌وگو کند. این دو شرکت دانش‌بنیان در زمینه ساخت قطعات و ملحقات وسائل نقلیه موتوری و تولید نرم‌افزارهای اداری و راه‌کارهای ارتباط فعالیت می کنند.

افتتاح مرکز نوآوری و شتابدهی سلامت دانشگاه علوم بزشکی تبریز ودیدار و گفتکو با نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و حضور در نشست شورای اقتصاد مقاومتی استان و گفت‌وگو با مسئولان استانی، فعالان فناور و دانشگاهی پایان بخش سفر یک روزه معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری به استان آذربایجان شرقی است.

منبع
بنیاد ملی نخبگان
برچسب ها

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *