اخبار استارتاپی

حمایت ۴۰۰ میلیارد تومانی از شرکت های دانش بنیان حوزه سلامت

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی از ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار درنظر گرفته شده در این صندوق برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان حوزه سلامت خبر داد.

دکتر علی وحدت در نخستین مجمع پیشگامان اقتصاد دانش بنیان حوزه سلامت با تاکید بر اهمیت نقش شرکت‌های بزرگ دانش بنیان در اقتصاد کشور، تصریح کرد: با توجه به رویکرد فعالانه ای که صندوق نوآوری و شکوفایی در حوزه های اولویت دار کشور دنبال می کند، حمایت از شرکت های بزرگ و پیشگام از اولویت بالایی برخوردار است.

وی در ادامه با اشاره به همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی با صندوق‌های پژوهش و فناوری به عنوان یکی از بازیگران اکوسیستم نوآوری و فناوری در کشور گفت: این صندوق‌ها نقش مهمی در این اکوسیستم دارند. ما نیز همواره به دنبال همکاری با این دوستان به ویژه در بخش سلامت بوده‌ایم. نقش صندوق نوآوری و شکوفایی در این راستا، ابزارسازی در بخش‌های مختلف و کمک به شرکت‌های متقاضی در حوزه تسهیلات، توانمندسازی و سرمایه‌گذاری است.

وحدت در ادامه با اشاره به اهمیت حوزه سلامت برای صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: مجموع مصوبات ما در سال ۹۸ برای شرکت‌های دانش بنیان حوزه سلامت بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان بوده که این مبلغ بیش از مصوبات پنج سال گذشته صندوق در حوزه سلامت بوده است. رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی تصریح کرد: البته در کنار این مبلغ، ابزارهای دیگری نظیر ضمانت‌نامه‌ها و لیزینگ را نیز درنظر گرفته‌ایم تا بحث خرید از شرکت‌های دانش بنیان نیز مورد حمایت قرار گیرد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که بحث شبکه‌سازی و فرهنگ‌سازی پیرامون آن و همچنین، توجه به شرکت‌های بزرگتر و نقشی که می‌توانند در حوزه زنجیره تامین در شرکت‌های کوچکتر ایفا کنند با برگزاری چنین رویدادهایی تقویت شود.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 0 Average: 0]
برچسب ها

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن