اخبار استارتاپیاخبار مناطق آزاد و ویژه اقتصادیمناطق آزاد و ویژه اقتصادی

جزیره کیش؛ ویترین حوزه نوآوری کشور

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به این‌که این صندوق تسهیلات برای خرید یا رهن محل استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان را فراهم می‌کند، گفت: جزیره کیش در حمل و نقل هوشمند پیشرو بوده و در حوزه نوآوری می‌تواند ویترینی برای کشور باشد.

دکتر علی وحدت در آیین تبادل تفاهم‌نامه همکاری مشترک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صندوق نوآوری و شکوفایی و سازمان منطقه آزاد کیش که امروز در محل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد، با اشاره به این که صندوق نوآوری و شکوفایی در حوزه های مختلف تسهیلات مورد نیاز شرکت های دانش بنیان را در اختیار آنها قرار می دهد، اظهار کرد: یک نیاز این شرکت ها بحث استقرار آنها یا در اختیار قرار دادن دفتری به عنوان محل کار یا کارگاه مورد نیاز آنهاست که در این خصوص زمینه استقرار شرکت ها را تسهیل کرده و تسهیلاتی برای خرید دفاتر، کارگاه یا رهن آنها فراهم کرده ایم.

وی افزود: طبیعتا حاکمیت سیاست‌هایی در این زمینه دارد از جمله آن که اگر شرکت‌ها در کنار هم باشند، اثربخشی بیشتری خواهند داشت یا چنان چه در نواحی نوآوری قرار گیرند، بافت شهری اصلاح خواهد شد. همچنین استقرار در پارک‌ها برای شرکت‌ها اولویت دارد که به منظور اعمال این سیاست‌ها موارد تشویقی در نظر گرفته‌ایم که البته شرکت‌ها مجبور به رعایت تمام این موارد نیستند.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی همچنین با بیان این‌که برای نهادهای واسط همچون شتابدهنده ها که زمینه فعالیت شرکت‌های کوچکتر را فراهم می‌کنند نیز تسهیلات رهن و توسعه مکان را در نظر گرفته‌ایم، اظهار کرد: جزیره کیش در حوزه‌هایی همچون حمل و نقل ناوبری هوشمند پیشرو بوده و در حوزه نوآوری می‌تواند ویترینی برای کشور باشد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 0 Average: 0]
منبع
ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا