اخبار استارتاپی

اختتامیه چهارمین نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر برگزار شد

چهارمین نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر یکشنبه شب ۲۷ مرداد ماه پس از برگزاری چهار روز برنامه و ارایه توانمندی ها، محصولات کشاورزی و دستاوردهای روستاییان به کار خود پایان داد.

چهارمین نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر یکشنبه شب 27 مرداد ماه پس از برگزاری چهار روز برنامه و ارایه توانمندی ها، محصولات کشاورزی و دستاوردهای روستاییان به کار خود پایان داد.

چهارمین نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر در فضایی به مساحت چهل هزار متر مربع به مدت چهار روز پذیرای علاقه مندان و عموم مردم بود. در این دوره از نمایشگاه سالن کسب و کارهای آینده روستا که به استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان با محوریت فعالیت های کشاورزی و روستایی و عشایری پرداخته بود، ارایه شد. همچنین روستاییان و عشایر محصولات کشاورزی، تولیدات صنایع دستی و فرآورده های دامی و باغی خود را در این نمایشگاه عرضه کردند.

معاون برنامه ریزی معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری در حاشیه این مراسم افزود: روستاییان با فرهنگ ناب که برگرفته از آیین ها و میراث ملموس است، ارزش های فرهنگی و هنری را تاکنون حفظ کرده اند. وی با بیان اینکه از منتخبین برتر شرکت های دانش بنیان و استارت آپ های روستایی تجلیل می کنیم، خاطرنشان کرد: شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها در تکمیل زنجیره ارزش در روستاها بسیار مهم است.

معراجی با بیان اینکه روستاها 26 درصد جمعیت کشور را به خود اختصاص داده اند، گفت: روستاها سهم 26 درصدی در تولید ناخالص داخلی دارند که این میزان با توجه به جمعیت روستایی بسیار پایین است. معاون برنامه ریزی معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری افزود: حضور شرکت های استارت آپی و دانش بنیان باعث می شود که منافع و دستاوردهای روستایی به خود روستاییان بازگردد.

وی گفت: اکو سیستم کارآفرینی که در سالن کسب و کار آینده روستا تشکیل دادیم، امیدواریم بتواند در افزایش سهم روستاییان در تولید ناخالص داخلی موثر باشد. معراجی با بیان اینکه 12 بخش مختلف در چهارمین نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر داشتیم، افزود: سالن کسب و کار آینده روستا مهمترین بخش این نمایشگاه بود.

در پایان این مراسم از گروه های برگزیده همچون: موسسه قرآن و عترت رصدگر اوج آسمان، رایان زرین سینا، مهندسین مشاور تامین زرین آب پی، تکسا سایش پارت، کشت کالا و… تجلیل شد.

برچسب ها

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

نوشته های مشابه

‫2 نظرها

  1. لطفا اصلاح فرمایید
    موسسه فرهنگی قرآن و عترت رصدگر عمق آسمان نه اوج آسمان،

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *