اخبار استارتاپی

ایستادگی شرکت های دانش بنیان مقابل تحریم با حمایت معاونت علمی

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با تاکید بر حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها از موفقیت آمیز بودن پیاده‌سازی برنامه‌های معاونت علمی برای مقابله با تحریم‌ها با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان درمورد محصولات خاص خبر داد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با تاکید بر حمایت از شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها از موفقیت آمیز بودن پیاده سازی برنامه های معاونت علمی برای مقابله با تحریم ها با همکاری شرکت های دانش بنیان درمورد محصولات خاص خبر داد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری ضمن گرامیداشت هفته دولت ظرفیت های استان مرکزی را با توجه به پیشینه صنعتی آن، ارزشمند دانست و گفت: حمایت از شرکت های دانش بنیان را با تمام توان ادامه می دهیم. رییس بنیاد ملی نخبگان درباره وضعیت شرکت های دانش بنیان نسبت به سالهای گذشته گفت: یکی از عواملی که باعث شد شرکت های دانش بنیان نسبت به سالهای گذشته از وضعیت مناسب تری برخوردار شوند مقابله با تحریم ها بود. شرکت های دانش بنیان با تکیه بر توانمندی متخصصان داخلی و بومی کردن محصولات ضمن مقابله با تحریم ها،وضعیت خود را نیز بهبود دادند.

برنامه های وسیع معاونت علمی برای مقابله با تحریم ها

ستاری در ادامه با اشاره به برنامه های معاونت علمی و حمایت از این شرکت ها برای مقابله با تحریم ها گفت: این معاونت برنامه های وسیعی در حوزه های گوناگون مانند مواد اولیه دارویی، حوزه دام و طیور آبزیان، واکسن های دامی و انسانی در حال پیاده سازی دارد و حمایت از شرکتهای دانش بنیان را با تمام توان ادامه می دهد.

اشتغال ۳۰۰هزار شغل مستقیم

ستاری در ادامه به خدمات ارایه شده از سوی معاونت علمی پرداخت و گفت: این معاونت ۱۴۰خدمت به شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها با توجه به شرایط و نوع عملکردشان ارایه می دهد که برخی معافیت های گمرکی و مالیاتی و‌ تسهیلات کم بهره را شامل می شود. معاون رییس جمهوری در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره عملکرد شرکت های دانش بنیان در زمینه اشتغال گفت: در حال حاضر حدود ۴۵۰۰شرکت دانش بنیان در کشور وجود دارد که توانسته اند ۳۰۰هزار شغل مستقیم ایجا‌د کنند و این جدا از شغل های غیر مستقیم است.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در پایان ضمن اشاره به فروش ۹۰ هزار میلیارد تومانی از انتظار افزایش ۳۰درصدی شرکت های دانش بنیان تا پایان سال خبرداد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
بنیاد ملی نخبگان
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *