اخبار استارتاپیاخبار سرمایه گذاری خطرپذیراخبار فین تک

سرمایه گذاری پرخطر مدیریت ثروت ستارگان در پنج استارتاپ فین تکی

شرکت سرمایه گذاری خطر پذیر مدیریت ثروت ستارگان با حمایت قوی از استارتاپ های حوزه خدمات مالی، به رشد فضای کارآفرینی و زیست بوم استارتاپی ایران کمک می کند.

شرکت سرمایه گذاری خطر پذیر مدیریت ثروت ستارگان، در سال جاری تلاش کرده تا با وجود همه مشکلاتی که در کشور وجود دارد، هم چون گذشته با هوشمندی به سرمایه گذاری های جسورانه خود ادامه دهد و با حمایت قوی از استارتاپ های حوزه خدمات مالی، به رشد فضای کارآفرینی و زیست بوم استارتاپی ایران کمک کند.

این شرکت، تنها در دو ماه گذشته، در پنج استارتاپ موفق حوزه خدمات مالی به نام‌های رده، وام چی، ماباتو، همبودگاه و قسطا، ارقام قابل توجهی را سرمایه گذاری کرده است. هم‌چنین ستارگان نوید این را داده است که در سال جاری، استارتاپ های بیشتری را بررسی کرده و در صورت احراز شاخصه‌های کیفی و کمی، روی آن‌ها نیز سرمایه گذاری کند.

۵ استارتاپی که موفق به جذب سرمایه از ستارگان شدند

  • رده به بررسی، مقایسه و ارائه خدمات بانکی می‌پردازد. در واقع رده یک سوپرمارکت مالی است.
  • وامچی پایگاه بی‌واسطه آگهی‌های فروش وام، ارائه ضمانت و سرمایه گذاری است. به عبارت دیگر، وام‌چی در تلاش است که بازاری بدون واسطه و امن را برای خرید و فروش وام، تبادل سرمایه و ارائه ضمانت به وجود آورد، تا بخشی از مشکلات مردم در مسیر دست‌یابی به سرمایه را برطرف سازد.
  • ماباتو اولین پلتفرم جذب حمایت مستمر مالی در ایران است و هر فرد یا گروهی که در حوزه فعالیت خود به‌نوعی ارزش آفرین محسوب می‌شود، می‌تواند با پلتفرم ماباتو از حمایت مستمر و ماهانه کاربرانش برخوردار شود.
  • همبودگاه پلتفرمی است که در بستر خود، امکان هم‌کاری مترجمان، ناشران و سازمان‌ها را جهت همکاری در امر تولید دانش فراهم می‌کند.
  • و در نهایت می‌توان به استارتاپ قسطا اشاره کرد که باهدف تسهیل خرید قسطی منصفانه برای عموم افراد جامعه ایجاد شده است. در حال حاضر قسطا امکان خرید اقساطی انواع کالا را تقریبا از تمامی فروشگاه های اینترنتی ایران فراهم‌ کرده که نتیجه آن، تنوع فوق‌العاده محصولات و قیمت، برای کاربرانش است.

در پایان ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که همواره یکی از دغدغه‌های اصلی استارتاپ ها در جذب سرمایه، سرعت عمل سرمایه گذار و اعلام جواب قطعی در پذیرش یا عدم پذیرش آن‌هاست.  در این مورد نیز ستارگان تلاش کرده تا با طراحی یک الگوی مدون و حرفه‌ای جهت بررسی استارتاپ ها تحت عنوان مدل استارزآپ که بر اساس استانداردهای جهانی تدوین شده است، روند رسیدگی سریع به درخواست‌های جذب سرمایه را تا حد قابل قبولی شفاف کرده و به کوتاه‌ترین زمان ممکن برساند.

در حال حاضر ۱۲ استارتاپ در پورتفو ستارگان قرار دارد و بناست که روند پرسرعت سرمایه گذاری این شرکت بر روی استارتاپ های توان‌مند حوزه خدمات مالی، در ماه‌های آینده نیز ادامه داشته باشد. امید که با ورود استارتاپ های قوی و تازه‌نفس به این حوزه، شاهد رشد روزافزون فضای کارآفرینی و به‌ویژه اکوسیستم فین تک ایران باشیم.

سرمایه گذاری مدیریت ثروت ستارگان در پنج استارتاپ فین تکی

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۱ Average: ۵]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *