اخبار استارتاپی

همکاری مشترک ایران خودرو با استارت آپ ها

مدیرعامل ساپکو گفت: با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها، تکنولوژی‌های نوین را در تولید محصولات به کار خواهیم گرفت.

منصور منصوری امروز در حاشیه گردهمایی فن آورانه صنایع، دانش بنیان، استارت آپ های صنعت خودرو با بیان این که با شرکت های دانش بنیان و استارت آپ به صورت مستقیم همکاری خواهیم کرد، گفت: ساپکو به عنوان صاحب و مالک معنوی دانش فنی تولید برخی قطعات به ویژه در بخش قطعات راهبردی مانند قوای محرکه، دانش کسب شده را برای تولید در اختیار سازندگان قرار خواهد داد.

وی از تولید موتور ملی ای.اف پلاس در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: اقدامات توسعه‌ای در قوای محرکه صورت گرفته که قرارداد برای تولید قطعات آن در میز دوم خودکفایی وزارت صمت با قطعه سازان منعقد شده است. با تامین و تولید این موتور شاهد کاهش مصرف سوخت متوسط یک لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر پیمایش خودرو خواهیم بود.

منصوری ضمن انتقاد از طرح برخی مسایل درباره تشکیک در قراردادهای میز دوم خودکفایی گفت: قراردادهایی که در این میز منعقد شد مربوط به قطعات توسعه یافته ای است که قبلا اقدامی برای داخلی سازی آن صورت نگرفته است.

وی در ادامه گفت:‌ نیازمندی‌های شبکه تامین ایران خودرو در برخی از قطعات و یا مواد اولیه با راهکارهای داخلی سازی آن اعلام شده است. با داخلی سازی این قطعات ضمن کاهش ارزبری و رفع مشکلات ناشی از تحریم، روند تولید پایدار با کاهش ریسک‌های تامین همراه خواهد بود.

مدیرعامل ساپکو از شرکت‌های دانش بنیان و استارت آپ ها دعوت کرد تا با حضور در شرکت ساپکو و بازدید از نمایشگاه دائمی ساخت داخل سبب تسریع در فرآیند کسب دانش فنی تولید قطعات پیشرفته و های تک در زنجیره تامین ایران خودرو شوند. وی در پایان ضمن تاکید بر حمایت دولت و ارکان تصمیم‌گیر جامعه برای تحقق برنامه‌های داخلی سازی تولید، گفت: امیدواریم در روز پایانی گردهمایی شاهد عقد تفاهم‌نامه با شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت آپ ها باشیم تا بتوانیم خودروهای جدید را مطابق با تکنولوژی روز تولید کنیم.

گفتنی است،‌ ساپکو در حاشیه این گردهمایی،‌ نیازمندی های خود را با نگاه ماژولار و در ۵ مگاماژول اصلی بدنه و مکانیزم ها، برق و الکترونیک،‌ شاسی و تعلیق، تزئینات و قوای محرکه و همچنین‌ مواد اولیه و قالب در معرض دید قرار داده و از شرکت‌های دانش بنیان و استارت آپ ها برای داخلی سازی آن دعوت به همکاری کرده است.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *