اخبار استارتاپی

تنظیم پیش نویس رفع موانع پیش‌روی استارتاپ ها در اتاق تهران

دبیرکل اتاق بازرگانی تهران گفت: اتاق بازرگانی تهران تنظیم طرح و یا لایحه رفع موانع پیش روی استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان را تا ۶ ماه آینده به انجام می‌رساند.

بهمن عشقی، دبیرکل اتاق بازرگانی تهران تاکید کرد:‌ قرار است این پیش نویس تا ۶ ماه آینده تنظیم و بعد از آن در قالب طرح و یا لایحه به مجلس تقدیم می شود. وی افزود:‌ از گذشته اتاق تهران بخشی را در معاونت کسب و کار اتاق برای حمایت از کسب و کارهای نوپا و دانش بنیان ایجاد کرده بود و فرمایشات دیروز رهبر انقلاب، نقطه عطف و فصل الخطاب برای همه و همچنین اتاق تهران به شمار می‌رود.

عشقی با اشاره به اینکه این موضوع مدت‌هاست در کمیسیون تحول دیجیتال اتاق تهران مطرح شده و این کمیسیون مامور تنظیم آن است،‌ گفت:‌ اتاق بازرگانی همواره حمایت از جوانان را در دستور کار خود داشته است. وی افزود: ماه گذشته تفاهم‌نامه‌ای بین اتاق بازرگانی تهران و دانشگاه امیرکبیر در مورد ایجاد مدرسه کسب و کار امضا شده و این مدرسه تا بهمن ماه راه‌اندازی خواهد شد.

دبیر کل اتاق بازرگانی تهران تاکید کرد: ‌برای این مدرسه و ساخت ساختمان جدید، زمین خریداری شده اما تا اتمام مراحل ساخت قرار است از یکی از ساختمان‌های دانشگاه امیرکبیر در این زمینه استفاده کنیم. وی با بیان اینکه هنوز شورای مدیریت دانشگاه تصمیمی در مورد تعداد دانشجویان نگرفته،‌ ادامه داد:‌ انتخاب دانشجویان سختگیرانه خواهد بود و این جوانان به مدیران نخبه و پیشرو تبدیل خواهند شد زیرا قصد داریم مدیرانی در تراز جهانی تربیت کنیم.

عشقی همچنین به همکاری با با اندیشکده شریف در آینده‌ای نزدیک اشاره کرد و گفت: ‌در تلاشیم تا قطب‌های علمی کشور را شناسایی کرده و جوانان نخبه را یاری کنیم.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
ایرنا
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *