اخبار استارتاپی

حمایت وزارت صمت از توسعه فناوری و شرکت‌های دانش بنیان

رحمانی گفت: توسعه فناوری و شرکت‌های دانش بنیان امسال جزو محور‌های هفت گانه فعالیت‌های وزارت صمت است.

رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در بازدید از صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته گفت: توسعه فناوری و شرکت های دانش بنیان امسال جزو محور‌های هفت گانه فعالیت‌های وزارت صمت است؛ در همین راستا فعالیت صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته که به طور مستقیم با صنایع فناورانه در ارتباط است، دارای اهمیت ویژه است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: این صندوق، همچنین به طور غیر مستقیم در سایر محور‌های برنامه‌ای وزارت صمت تاثیر گذار است؛ چرا که در بخش ساخت داخل می‌تواند صنایع پیشرفته را مورد حمایت قرار دهد، در حوزه معادن و حضور شرکت‌های دانش بنیان در این بخش و یا در حوزه بازار که نیازمند تحول از مسیر حضور شرکت‌های استارت آپی و دانش بنیان است می‌تواند موثر عمل کند.

او افزود: پیرو تاکیدات مقام معظم رهبری امروز کشور از حیث اقتصادی، رفاه، معیشت مردم، و اشتغال جوانان نیازمند توجه به دانش و دانش افزایی است. رحمانی بیان کرد: تغییر نام صندوق حامل پیامی است که باید ماموریت‌های این صندوق مورد بازبینی قرار بگیرد و از تمامی ظرفیت‌های ساختاری موجود برای توسعه کسب و کار‌ها و تسهیل امور در صنایع پیشرفته استفاده بهینه تری شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت برای حوزه دانش و توسعه صنایع دانش محور اهمیت ویژه‌ای قائل است و عملکرد خوب صندوق در این حوزه می‌تواند به توسعه صنایع پیشرفته و فناورانه در کشور کمک شایان توجهی بنماید؛ همچنین این مهم در حوزه معادن نیز دارای اهمیت است و در این بخش می‌تواند به تداوم برنامه‌ها و توسعه امور بینجامد.

رحمانی تصریح کرد: در حوزه دانش این وزارتخانه با دانشگاه‌ها و مراکز علمی، اساتید و دانشجویان نخبه ارتباط بسیار خوبی برقرار نموده است و امروز در قالب طرح تاپ برقراری ارتباط میان صنعت و دانشگاه را با رویکردی جدید دنبال می‌کند. او ادامه داد: باید اطلاع‌رسانی دقیقی از روند خدمات و تنوع ماموریت‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت به مردم عزیز کشورمان انجام شود، چرا که با اطلاع و حمایت‌های آن‌ها می‌توانیم در پیشبرد برنامه‌های خود از جمله در حوزه ساخت داخل و حمایت از تولیدات داخلی موفق‌تر از پیش عمل کنیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اهمیت ارتباط رو در رو و درک مسائل و مشکلات واحد‌های صنعتی از نزدیک توسط مدیران بخش‌های مختلف در وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: یکی از بهترین بازخورد‌هایی که بنده در این وزارتخانه از صنایع مختلف دریافت کردم، حضور مستقیم در محل واحد‌های صنعتی در سطح شهرستان‌ها و بررسی دقیق مسائل آن‌ها و تصمیم‌گیری در محل واحد‌ها بوده است؛ این اتفاق باعث تقویت روحیه در وجود همه صنعتگران، معدنکاران و سرمایه‌گذاران ما در بخش‌های مختلف می‌شود.

رحمانی افزود: معوقات 2.7 درصدی دریافتی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته، آمار قابل قبولی است باز با این حال باید در این خصوص دقت بیشتری صورت گیرد و پیگیری لازم جهت رساندن این رقم به حداقل ممکن انجام شود. او تصریح کرد: قدر مسلم در محیط سالم، صنعت رشد می‌کند و محیط ناسالم ضد رونق تولید است؛ مردم با اعتماد به عملکرد دست اندرکاران و با احساس وجود فضای سالم همراه‌تر هستند.

وزیر صمت تاکید کرد: صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته باید با شناخت اولویت‌ها و برنامه ریزی روی آن‌ها صنایعی را مورد حمایت قرار دهد که امروز به طور مشخص در کشور ما دارای اهمیت ویژه‌ای به لحاظ تامین و توسعه فناوری هستند؛ پوشاک و بالاخص لوازم خانگی از جمله همین صنایع هستند که توجیه برای حمایت از آن وجود دارد و باید برای خودکفایی در این بخش تمامی حمایت‌های لازم عملیاتی شوند.

گفتنی است نقی پور رئیس صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته در این بازدید گزارشی از روند خدمات و عملکرد این صندوق به رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت ارائه کرد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 0 Average: 0]
برچسب ها

مهسا رستمی

کارشناسی هنر دانشگاه تهران، کارشناس تولید محتوا در اکوموتیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن