اخبار استارتاپی

تامین نیازهای فناورانه تهران با ترسیم نقشه راه تهران هوشمند

در رویدادی که از سوی شبکه فن‌بازار ملی ایران وابسته به معاونت علمی و فناری ریاست جمهوری با همکاری مرکز تهران هوشمند برگزار شد، نیازهای فناورانه شهرداری تهران مورد واکاوی قرار گرفت.

خدمات حقوقی کسب و کار

رئیس شبکه فن بازار ملی ایران وابسته به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در اولین روز از هفته تهران هوشمند که در محل کارخانه نوآوری آزادی برگزار شد، ضمن ارائه توضیحاتی در مورد بروکرهای فناوری به تبیین نقش آنها در زیست بوم فناوری و نوآوری کشور پرداخت و بر لزوم همکاری و تعامل شرکت‌های دانش بنیان و فناور با بروکرهای مورد تایید شبکه ملی فن بازار تاکید کرد.

میلاد صدرخانلو، گفت: بروکرهای فناور می‌توانند به عنوان امین و بلد راه در کنار این شرکت‌ها حضور داشته باشند و در موضوعاتی مانند جذب سرمایه گذار، بازاریابی و همچنین به عنوان مشاور، کمک شایانی به شرکت‌های دانش بنیان و فناور ارائه دهند.

در ادامه این رخداد، سه نیاز از نیازهای فناورانه شهرداری تهران، توسط مدیران بخش‌ها و زیر مجموعه‌های مختلف شهرداری تهران برای حاضران توضیح داده شد. این مدیران اظهار کردند که از شرکت‌ها و فعالین عضو زیست بوم فناوری و نوآوری کشور انتظار دارند که با توجه به امکانات موجود، برای این نیازها، پاسخ‌های فناورانه بیابند.

نیازهای فناورانه پاسخ‌های نوآورانه

همچنین فرجود، مدیر عامل فاوای شهرداری تهران با اشاره به ترسیم نقشه راه تهران هوشمند و تاکید بر نقش نوآوری در این مسیر گفت: برای ادامه و توسعه این برنامه بر ظرفیت‌ها و توان فناورانه موجود تکیه داریم و برگزاری سلسله رویدادهای تهران نوآور می‌تواند بخشی از برنامه‌های عملیاتی برای تحقق این اهداف فناورانه باشد.

وی افزود: این رویداد تمرینی است برای شهرداری تهران تا به تدریج یاد بگیریم چگونه به عنوان یک نهاد عمومی، مشکلات شهری را با کمک سایر بخش‌ها و ظرفیت‌های موجود حل کند.

در بخش پایانی این رویداد، مدیران و مسئولین حاضر در نشست، در پنلی مشترک به سوالات شرکت‌کنندگان پاسخ دادند. برگزاری جلسه B2B برای ایجاد همرسانی بیشتر میان هر دو بخش عرضه و تقاضا، بخشی دیگر از برنامه‌های جنبی این نشست بود.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
ایسنا
نمایش بیشتر

سید وحید مرتضوی

مدیر محتوای اکوموتیو، کارشناسی ارشد بهینه سازی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا