اخبار استارتاپی

برگزاری رویداد کارآفرینی استارتاپ ویکند کشاورزی

رویداد کارآفرینی استارتاپ ویکند کشاورزی در راستای تبدیل ایده خام اولیه به یک محصول و مدل کسب و کار برگزار می شود.

رویداد استارتاپی کشاورزی همانطور که از نامش پیداست یک رویداد آموزشی-تجربی است که در ۳ روز متوالی (در انتهای هفته) برگزار می گردد. در این برنامه شرکت کنندگان پر انگیزه ای شامل برنامه نویسان، مدیران تجاری، مهندسان کشاورزی، فعالان صنعت کشاورزی، عاشقان استارتاپ، بازاریاب ها و طراحان گرافیک گرد هم می آیند تا طی ۳۰ ساعت ایده هایشان را مطرح کنند، گروه تشکیل بدهند و هر گروه ایده ای را اجرا کند. مربیان استارتاپ، مدیرعامل های شرکت های فناوری اطلاعات، شرکت های فعال در حوزه صنعت کشاورزی و کارآفرینان با سابقه در این رویداد حضور خواهند داشت تا اطلاعات و تجربیات خود را در اختیار شرکت کنندگان قرار داده و آنها را در مسیر کارآفرینی هدایت نمایند.

این برنامه جهانی تا به حال بیش از یک هزار بار در بیش از ۴۸۰ شهر دنیا برگزار گردیده و شبکه پهناوری از مشتاقان کارآفرینی را پدید آورده است. در رویدادهای استارتاپی ایده های زیادی مطرح می‌شوند اما آنچه در این برنامه اهمیت فراوان دارد فقط سه چیز است. اجرا، اجرا و فقط اجرا! این برنامه از ساعت ۴ بعدازظهر روز چهارشنبه آغاز و تا ساعت ۲۱ شب روز جمعه ادامه دارد. در این برنامه شرکت کنندگان (حدود ۱۰۰ نفر در ۱۰ تیم) همگی در یک فضای مشترک قرار می‌گیرند و با کمک مربیان خبره که از میان کارآفرینان موفق انتخاب می‌گردند ایده ها را به کسب و کار تبدیل می‌نمایند. در پایان برنامه، تیم‌ها پروژه‌های خود را به هیئتی از داوران که از میان جامعه سرمایه گذار و استادان دانشگاهی و کارآفرینان حوزه کشاورزی هستند، ارائه می‌نمایند.

در افتتاحیه این رویداد، این فرصت به شرکت کنندگان داده می شود که ایده های خود را درباره هرگونه فعالیت که ارزش افزوده ای ایجاد میکند را برای سایر حاضرین مطرح کنند و بعد از رای گیری شرکت‌کنندگان، ایده‌های جذاب تر انتخاب و گروه هایی برای اجرای این ایده ها تشکیل می شوند. روزهای چهارشنبه و پنجشنبه نیز گروه ها مشغول تبدیل ایده خام اولیه به یک محصول و مدل کسب و کار صحیح بوده و پلن تجاری، کارهای تحقیقاتی و اعتبارسنجی بازار را نیز انجام خواهند داد. سر انجام جمعه عصر، در مراسم اختتامیه، این گروه ها دقایقی وقت برای ارائه محصول نهایی خود به هیئت داوران خواهند داشت و بر اساس رای داوران تیم های اول، دوم و سوم انتخاب خواهد شد.

جوایز و حمایت ها

  • جوایز نقدی و غیرنقدی برای 3 تیم
  • حمایت ویژه مرکز رشد کشاورزی و منابع طبیعی اصفهان از 3 تیم برتر
  • جوایز غیرنقدی و حمایت از سایر تیم ها و شرکت کنندگان رویداد

رویداد کارآفرینی استارتاپ ویکند کشاورزی در روزهای 4، 5 و 6  دی ماه 98 در اصفهان، خیابان جهاد، مرکز آموزش جهاد کشاورزی برگزار می شود. علاقه مندان جهت ثبت نام و کسب اطلاع بیشتر به این آدرس مراجعه کنند.

رویداد کارآفرینی استارتاپ ویکند کشاورزی

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: 0 Average: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا