اخبار استارتاپی

توافقات اولیه آپارات، فیلیمو، کافه بازار و نماوا با صدا و سیما

آپارات، فیلیمو، نماوا و سرویس ویدیوی کافه بازار با سازمان تنظیم مقررات صوت وتصویر فراگیر برای دریافت مجوز از این سازمان و ادامه فعالیت به یک توافق اولیه رسیدند.

به گزارش اکوموتیو آپارات، فیلیمو، نماوا و سرویس ویدیوی کافه بازار ۴ بازیگر اصلی پلتفرم انتشار ویدئو برای رسیدن به تفاهم نهایی جلسات خود با سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر هستند.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات صورت و تصویر فراگیر چندی پیش در جلسه‌ای با رسانه‌ها اعلام کرده بود: «تمامی محتوای صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی شامل پلتفرم‌های اشتراک فیلم و VOD ها باید از سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر فضای مجازی مجوز بگیرند.»

روابط عمومی ساترا اعلام کرده بررسی‌های انجام شده روی این پلتفرم‌ها مشخص کرده آنها بیشتر الزامات طرح شده در مقررات ساترا را از قبل مورد توجه قرار داده و بنا شد مذاکرات برای رسیدن به تفاهم نهایی، صدور مجوز برای رسانه‌های مذکور و استفاده از امکانات و حمایت‌های ساترا ادامه یابد.

تا کنون هر کدام از این پلتفرم‌ها با سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر(ساترا) جلسات دوجانبه و چند جانبه برقرار کرده‌اند در این جلسات مقررات مبتنی بر منفعت عمومی مانند کدهای اخلاقی کودکان، رده بندی سنی، صیانت از داده و حفظ حریم خصوصی کاربر، منع تبلیغات گمراه کننده و …، چارچوب کاری ساترا برای آنها تشریح شد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۰ Average: ۰]
منبع
پیوست
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *