اخبار استارتاپی

انتشار گزارش تحلیل فضای استارت آپی ایران در سال ۹۸

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور (نصر) در گزارش «فضای استارت‌آپی ایران» به تحلیل زیست بوم فضای استارتاپی کشور در سال ۹۸ پرداخت.

سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور طی انتشار گزارشی تحلیلی با عنوان « فضای استارت آپی ایران»، زیست بوم فضای استارتاپی کشور در سال ۹۸ را بررسی کرده است. این گزارش شامل نتایج پژوهشی درباره وضعیت فعلی استارت آپ ها، چالش ها و مسائل مربوط به آن ها است که شرایط کنونی کسب و کارهای نوپای ایران را ترسیم می‌کند.

داده‌های آماری مختلفی در این گزارش وجود دارد که از طریق پرسش نامه‌ای که استارت آپ ها به صورت آنلاین به آن پاسخ داده‌اند، جمع‌آوری شده است.

استارتاپ ها در این پرسشنامه علاوه بر پاسخ ‌به سوالات پایه برای معرفی استارت آپ خود، به سوالاتی مانند روش‌های تامین مالی، بازارها، انتظار آن‌ها از دولت و تعامل آن‌ها با شرکت‌های خصوصی بزرگ نیز پاسخ ‌داده‌اند. در این پژوهش، ۳۴۷ استارت آپ شرکت کننده در نمایشگاه الکام استارز ۹۸ به ۴۴ سوال این پرسش‌نامه پاسخ داده‌اند و نتایج آن پس از تحلیل در قالب اینفوگرافیک ارائه شده است.

با توجه به اهمیت الکام استارز به عنوان بزرگترین گردهمایی استارت آپ ها در ایران، آمار و خروجی این رویداد از اهمیت زیادی برخوردار است و نتایج این پژوهش می‌تواند به واقعیت زیست‌بوم استارت آپی ایران بسیار نزدیک باشد.

پرسشنامه این پژوهش و اطلاعات آماری آن نیز به گونه‌ای تنظیم شده که منبع مناسبی برای تحلیل و بررسی اکوسیستم استارتاپی ایران باشد و به تمامی فعالان حوزه کمک ‌کند تا از سمت و سوی اکوسیستم استارتاپی ایران و نیازهای آن باخبر شوند.

جامعه هدف این گزارش، نهادهای تصمیم‌گیری و سازمان‌های مرتبط با کسب و کارهای نوپا، دانشگاه‌های فعال در حوزه کارآفرینی و نوآوری و سایر علاقه‌مندان و ذی‌نفعان زیست‌بوم کسب و کارهای نوپا است.

فایل این گزارش را می‌توانید از اینجا دریافت کنید.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۱ Average: ۵]
منبع
مهر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *