اخبار استارتاپی

آخرین مهلت ارسال ایده ها به رویداد استارتاپی زعفران

رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه گفت: نخستین رقابت استارتاپی ملی زعفران با رویکرد سلامت در روزهای ۱۷ و ۱۸ بهمن امسال به میزبانی این واحد دانشگاهی برگزار می شود و آخرین مهلت ارسال ایده‌ها به این استارتاپ ۱۰ بهمن ماه است.

سعیدرضا قنبرزاده افزود: این استارتاپ، چهارمین رویداد استارتاپی بهداشت و سلامت تربت حیدریه است که در چهار محور فراوری اجزای گیاه زعفران در حوزه سلامت، فناوری های نوین در صنعت زعفران، توسعه بهداشت در صنعت زعفران و تولید محتوا در صنعت زعفران برگزار می شود.

وی ادامه داد: نخستین رویداد استارتاپی با محوریت سلامت و بهداشت در تاریخ ۲۵ و ۲۶ آذر سال ۹۵ ، دومین استارت آپ بهداشت و سلامت با محوریت هنر و سلامت در تاریخ ۲۳ و ۲۴ آذر سال ۹۶ و سومین استارت آپ بهداشت و سلامت نیز از ۲۱ تا ۲۳ آذر ماه پارسال در تربت‌حیدریه برگزار شد. دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با زیرپوشش داشتن سه شهرستان تربت حیدریه، مه ولات و زاوه به ۳۶۳ هزار نفر جمعیت سه شهرستان در جنوب استان خراسان رضوی خدمات می دهد. این دانشگاه ۱۹۰ تخت در بیمارستان نهم دی تربت حیدریه و ۲۰ تخت در مه ولات دارد.

دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه دارای ۵۹ نفر عضو هیات علمی و ۶۱۹ نفر دانشجو است که در ۱۰ رشته مامایی، اتاق عمل، هوشبری، پرستاری، فناوری اطلاعات، سلامت، علوم آزمایشگاهی، بهداشت محیط، بهداشت عمومی، فوریت پزشکی، تکنسین سلامت دهان و دندان و در سه مقطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ناپیوسته تحصیل می کنند.

در حال حاضر در جمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه، ۱۵ پایگاه اورژانس ۱۱۵ شهری و جاده ای ارائه خدمات می کنند. تعداد ناوگان آمبولانسی مراکز درمانی این شهرستان به ۴۷ دستگاه می رسد.

مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب غربی مشهد واقع است.

به این مطلب چه امتیازی می دهید ؟
[Total: ۲ Average: ۵]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *